6 tipů jak využít zavařovací sklenice v domácnosti

Skleněné nádoby na potraviny lze použít mnoha různými způsoby a v celém domě, od kuchyně až po koupelnu. Máte hodně sklenic od rajčatových omáček, okurek a marmelád? Pokud jste milovníky DIY a umění recyklace, je zbytečné je vyhazovat. Pojďme se společně podívat na 6 tipů jak využít zavařovací sklenice v domácnosti.

6 tipů jak využít zavařovací sklenice v domácnosti

1)   Zavařovací sklenice jako sklenky na nápoje

Párty jsou náročné na přípravy, když čekáte hodně hostů. Můžete použít klasické skleničky, nebo papírové, či plastové, které ale nejsou moc pěkné. Místo toho využijte skleněné nádoby, které vypadají zajímavě a ozvláštní váš stůl. Dejte do nich citrony s okurkou, ovoce, hodně ledu a dozdobte barevným brčkem.

Foto: jak využít zavařovací sklenice v domácnosti
jak využít zavařovací sklenice v domácnosti

 

2)   Zavařovací sklenice jako zásobník na příbory

Pokud jsou vaše oslavy známé svou originalitou, nesmí jim chybět výrazné prvky a domácí pohoda. Kolem sklenic ovažte přírodní provázek, vyrobte vtipnou etiketu a dejte je na stoly. Vaši hosté se sami obslouží a ocení vaši kreativitu.

Foto: jak využit zavařovací sklenice v domácnosti
zavařovací sklenice jako příborník

3)   Zavařovací sklenice jako dekorační světla

Chcete odlišné světlo, než vídáte v obchodech? Vázy, ať už jsou z bezbarvého skla, nebo mají různé barevné odstíny, jsou skvělým řešením k vyrobení báječných a neobvyklých lamp. Potřebujete jen pár věcí k vytvoření tohoto originálního kousku, který bude skoro zadarmo. Pokud nejste odborníci, nechte si poradit od zkušeného elektrikáře.

Foto:zavařovací sklenice jako světelná dekorace
zavařovací sklenice jako světelná dekorace

4)   Zavařovací sklenice jako svícny

Chcete uspořádat nezapomenutelnou venkovní oslavu s tematickými dekoracemi? Najděte zavařovačku, kupte měděný, nebo hliníkový drátek, barevné stuhy a malé svíčky. Těmito malými lucerničkami vytvoříte romantickou atmosféru.

Foto: zavařovací sklenice jako svícen
zavařovací sklenice jako svícen

 

 

5)   Zavařovací sklenice na koření

Milujete vůni čerstvých bylinek ve vaší kuchyni? A věděli jste, že si je můžete zasadit doma do sklenic, které jinak nevyužijete? Je to skvělý nápad, jak ozdobit stěnu a zároveň získat trochu zeleně do vaší domácnosti.

Foto: jak využít zavařovací sklenice v domácnosti
zavařovac sklenice jako květináč

6)   Zavařovací sklenice dekorace do koupelny

Existuje mnoho plastových krabiček, do kterých si můžete dát vaše kosmetické potřeby. Proč ale místo nich nepoužít sklenice, které již máte doma? Jednou z výhod je, že jsou odolné vůči vodním párám.

zavařovací sklenice jako dekorace do koupelny
zavařovací sklenice jako dekorace do koupelny

Tip: tvoříte rádi s dětmi? Podívejte se na naši inspiraci pro děti v rubrice „Tvoření s dětmi“

Podívejte se i na naše další články a tipy pro ruční práce a tvoření

Sledujte nás na Facebooku a instagramu a jestli tvoříte, pošlete nám váš návod, který u  nás ještě není s odkazem na vaše stránky nebo sociální sítě a my ho zveřejníme a pošleme vám nové fandy. 🙂

 

2019-09-04

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.