fbpx
fotografie: jak strávit romantický večer

8 tipů a inspirací, kde a jak strávit romantický večer se svou láskou

Co je to romantika? Podle slovníku je to to, co v sobě nese prvky neobyčejnosti, fantastičnosti a silného citu a zároveň se týká lásky. Poměrně abstraktní definice, že? Proto se také stává, že si pod slovem romantika každý představí něco trošku jiného.

Někdo si představuje večerní procházky Prahou, pro jiného je nejvíc romantická věc na světě hledět někomu do očí a dotýkat se ho, někdo naopak miluje sledování romantických filmů a tulení se pod dekou.

Ať už jsou vaše představy o romantickém večeru jakékoli, pokud máte s kým takové večery trávit, určitě byste je měli pravidelně zařazovat ke svým partnerským aktivitám, jde totiž o jeden ze způsobů, jak se zdokonalovat v lásce.

Romantika je pro většinu vztahů velmi důležitá. Jak ale na takový romantický večer? Přinášíme pro vás 8 tipů na romantické večery a věříme, že si vyberete.

 

1.   Romantický večer doma

Romantický večer v domácím prostředím je skvělým ozvláštněním běžných domácích večerů a rozhodně stojí za to. Proto se nebojte romantických večerů doma a vytvořte okouzlující atmosféru. I po letech tak můžete dát jasně najevo, že vám na partnerovi či partnerce a jeho blízkosti záleží.

Ač se to doma může zdát tak trochu jako nuda, opak může být pravdou. Záleží na tom, jak romantický večer po domácku pojmete. Nezapomeňte ale na svíčky, příjemnou hudbu a další doplňky, které příjemně podtrhnou večerní atmosféru!

 

Romantická večeře

Láska prochází žaludkem. I proto není mimo začínat romantický večer společným jídlem. Připravit můžete výborné jídlo. Že nejste žádní velcí kuchaři a doma vaří spíše drahá polovička? O to víc romantické gesto přípravou společné večeře uděláte. Nastudujte zdravé recepty nebo si trochu dopřejte a hurá do vaření.

 

Věděli jste, že existují potraviny, které působí jako přírodní afrodiziaka a mohou ve vás probudit ještě větší milostnou touhu? Patří mezi ně například chřest, lanýže, skořice, vanilka, anýz, sklenička šampaňského a další.

 

Můžete uvařit jídlo, které máte rádi nebo se pustit do přípravy celého menu, které potěší vaše chuťové pohárky. Jaké pokrmy se hodí pro romantickou večeři?

 • Boloňské špagety
 • Domácí pizza
 • Losos se sezamem a batátovým pyré
 • Kuřecí fettuccine
 • Pečená kachní prsa
 • Lanýžové rizoto

A pokud jste milovníci sladkého, chybět by neměla ani sladká tečka. Pro romantické večery se perfektní hodí čokoládové nebo ovocné svěží dezerty. Patří mezi ně například jahodová panna cotta, čokoládový fondán nebo čokoládové lanýže.

A protože člověk jí také očima, je potřeba všechna jídla hezky naservírovat na pěkně prostřený stůl. Nezapomeňte sladit všechny detaily k dokonalosti.

 

Komunikace je sexy!

Romantický večer bez smysluplné komunikace pravděpodobně nevyčarujete, ač se budete snažit sebevíc. Potěšit milým slovem, pochválit svého partnera či partnerku, ocenit jeho práci, podporu a přednosti během večera by mělo předcházet všem dotykům a rozhodně to udělá své.

 

TIP: Pomoci vám k nevšední komunikaci mezi partnery mohou také netradiční intimní hry. Znáte například Hříšnou věž, smysluplné rozhovory pro páry nebo nezbedné kostky?

 

Koupel a masáž

V rámci romantického večera se můžete přesunout také do koupelny. Možná ani netušíte, kolik romantiky si v této místnosti můžete užít. Začít můžete například společnou koupelí a později se dostanete třeba i k masáži.

Pokud se chystáte na romantickou koupel nezapomeňte na vonné svíčky, plátky růží a pěnu či sůl do koupele.

 

Sledování romantických filmů

Sledování romantických filmů je často noční můrou všech mužů. Přineste si kapesníčky, bude se brečet! Co by ale muž pro svou partnerku neudělal? Pokud víte, že je tohle přesně to, co si vaše polovička představuje pod pojmem dokonalý romantický večer, vyberte ten správný film a hurá pod deku.

 

2.   Privátní wellness

Pokud si chcete užít romantických chvilek a zároveň si trochu orazit, porozhlédněte se ve svém okolí po privátním wellness, kde nebudete nikým rušeni – jen vy dva, sauna, vířivka, pohodlná postel, příjemná hudba a drobné občerstvení.

 

3.   Večer s překvapením

Při romantickém večeru by rozhodně nemělo scházet trochu erotiky. Obléct si můžete například smyslné erotické spodní prádlo a překvapit partnera hned po příchodu z práce. Pánové mohou takový kousek své drahé pořídit a překvapit ji milým dárkem. Ať už tak nebo tak, nápad na romantický večer plný lásky a doteků určitě ocení obě strany.

 

4.   Místa s nádherným výhledem

Někteří lidé si neumí představit větší romantiku než pozorovat nádherné výhledy. Může jít o pozorování východu nebo západu slunce někde v přírodě, daleko od civilizace, třeba při kempování ve stanu, ale také o noční výhledy z různých městských vyhlídek nebo třeba vašeho balkonu.

8 tipů a inspirací, kde a jak strávit romantický večer se svou láskou

Piknik na krásném místě

Pokud se rozhodnete na takové místo večer zajet, nezapomeňte přibalit pro sebe i partnera či partnerku teplé oblečení, deky a něco málo na zub. I když výhled máte dozajista krásný, je potřeba večer posouvat dál a vyplnit ho kromě sledování obzoru i další aktivitou, třeba společným piknikem.

 

5.   Večer v restauraci

Jestliže se nechcete s večeří patlat doma, vyrazit můžete i do města. Nezapomeňte však vybrat ten správný podnik pro společnou večeři a předem si rezervovat stůl. Ne každý podnik, do kterého chodíte s kolegy z práce na oběd a dobře tam vaří se hodí pro účely romantické večeře.

8 tipů a inspirací, kde a jak strávit romantický večer se svou láskou

Nadchnout by vás mělo nejen jídelní menu a ceny, ale také celková atmosféra prostoru, dekorace nebo třeba možnost živé hudby. V letních měsících navíc můžete večeřet i na letních terasách, což má taky něco do sebe.

 

6.   Nocování v přírodě

Hlavně pro lidi s trampskou duší je největší romantika a láska ukryta v přírodě. Můžete proto zkusit vyrazit na noc do přírody, třeba pod stan.

Takové večery mimo civilizaci, bez technologií a vymožeností dnešní doby poskytují skvělou příležitost pro společné hovory při pozorování hvězd a kdo ví? Třeba na romantické výlety v přírodě budete ještě dlouho vzpomínat.

 

TIP: Romantickým a často vyhledávaným místem v přírodě jsou hory a skály. Dejte však pozor na podmínky nocování a stanování, pokud se pro takové dobrodružství rozhodnete.

 

7.   Táborák

Praskání ohně je pro někoho doslova synonymem pro romantický večer a noc. Pokud i vy nebo váš partner či partnerka patříte k těmto lidem, nezbývá než se vydat k ohni.

8 tipů a inspirací, kde a jak strávit romantický večer se svou láskou

 

Připravte si příjemné posezení u ohně, chybět by opět nemělo ani drobné občerstvení v podobě horkého čaje, skleničky vína, čipsů, masa nebo marshmallow bonbonů, které opečené z ohně chutnají naprosto fantasticky.

Nezapomeňte také ani hudbu, ať už tu pouštěnou z reproduktorů nebo živou – pokud umíte hrát na kytaru, šup s ní k ohni!

 

8.   Večerní procházky Prahou

Ti, kterým nevadí pohyb mohou strávit romantický večer ruku v ruce například večerní procházkou v centru Prahy nebo jakémkoli jiném městě. Zakončit ji můžete prakticky kdekoliv, kde se vám bude líbit nebo kde vás jednoduše začnou bolet nohy.

V Praze jsou oblíbenými místy pro večerní procházky:

 • v okolí Pražského hradu
 • na Malé Straně u Strahovského kláštera
 • na Petříně
 • na Vyšehradě
 • v pražských parcích jako Stromovka, Letná nebo Havlíčkovy sady

 

TIP: Pokud vám jeden romantický výlet nestačí, vydejte se na romantický pobyt do Chorvatska třeba na 14 dní!

 

Alena Mrvíková, PoctiveSEO.cz

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..