Foto:vonné svíčky

Každý domov by měl mít svou specifickou vůni, kterou kdykoliv ucítíme na jiném místě, připomene nám náš domov. Vonné bytové doplňky jsou nyní velmi oblíbené a dokáží domovu dodat nejen originální vůni, ale také útulnost a hřejivou atmosféru. Ať už se jedná o vonné svíčky ve skle, luxusní svíčky nebo aroma difuzéry, je potřeba vědět, jak je správně vybrat a čemu se vyhnout obloukem.

Zjistěte jak vybrat svíčku, abychom si byli 100% jistí, že je zdravotně nezávadná a bude hořet tak dlouho, jak slibují nápisy na ní?

Jak vybrat svíčku a z čeho se vyrábí?

Nejčastěji se svíčky vyrábí z parafínu, který není zrovna nejoblíbenějším materiálem vzhledem k tomu, že se jedná o vedlejší produkt při výrobě ropy. Důležitá je čistota parafínu a aromatické látky, které jsou v něm obsaženy.

Jak tedy vybrat nádhernou svíčku tak, aby nebyla škodlivá? Určitě je dobré se vyhnout podezřele levným svíčkám. Ačkoliv cena je věc, která neúměrně platům u nás v ČR stoupá, je důležité si říci, že kvalita prostě stojí peníze. Parafín může způsobit nepříjemné okamžiky především alergikům a citlivějším jedincům. Pak je potřeba vyvětrat místnost a ideálně hledat svíčky, které mají např. sójovou náplň a jsou přírodní.

Bílá svíčka
Ovšem i zde si za tyto svíčky připlatíte, ale rozhodně budete mít jistotu v tom, že zdravé svíčky váš dům zdravě provoní a nikdo s nimi nebude mít žádný zdravotní problém.

získejte dárkový set svíček
získejte dárkový set svíček – soutěž plná vůní.

Doba hoření vonné svíčky

Doba hoření svíček je rozdílná a je důležité vědět, co její délku hoření ovlivňuje. Krom kvalitního vosku je zde důležitý i knot svíčky. Knot by neměl být ani příliš silný ani příliš slabý.

Slabý knot vám nezaručí shoření celé svíčky a silný vám ji vypálí zase velmi rychle. Knot by neměl být delší na povrchu než 5 mm a v případě, že je, stačí ho zastřihnout. Rovnoměrnost hoření také může být ovlivněna větrem, špatným postavením svíčky (měla by stát rovně) či klimatizace.

V případě, že chcete, aby vonná svíčka, čajová svíčka či luxusní svíčka hořela co nejdéle, stačí se zaměřit na tyto ukazatele a svíčka vám vydrží opravdu dlouho (dle výrobce a doby hoření).

ALADINO Dárkový set svíček a difuzéru - Vanilka

Vonné svíčky oblíbené královskou rodinou

Abyste svíčku vybrali opravdu kvalitní, pak je ideální přečíst si recenze nebo získat informace od vašich známých a přátel, jaké svíčky kupují oni.  V případě, že svíčky ve skle či luxusní svíčky používá i královská rodina ve Velké Británii, pak se určitě nemusíte bát, že by svíčky byly zdravotně závadné a nekvalitní.

Vonné svíčky a luxusní svíčky Price´s jsou na trhu již od roku 1830. V 19. Století byl Price´s největším výrobcem svíček na světě a disponoval 114 patenty na inovaci.

Svíčky si oblíbila právě i anglická královská rodina a tato značka zajišťovala výzdobu na svatbě královny Viktorie a prince Alberta.

PRICE´S MAXI svíčka ve skle Konvalinka

Svíčky se dočkaly ocenění od královské rodiny a samotná královská rodina vám zaručuje kvalitu těchto svíček. Získali totiž oficiálně ocenění „ Královská záruka jejího veličenstva královny“.

Vyzkoušejte je nebo darujte jako opravdu kvalitní dárek k Vánocům či narozeninám. Kvalitou nic nezkazíte.

2019-10-08

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.