fbpx
Fotografie: ortopedický nebo anatomický polštář

Co je lepší ortopedický nebo anatomický polštář?

Správně zvolený polštář je důležitým faktorem pro pohodlný spánek. Kvalitní polštář na spaní pomáhá tělu uvolnit se a zotavit se. Za jeden z nejoblíbenějších lůžkovin je považován anatomický a ortopedický polštář. Jak si z nich vybrat to správné příslušenství a jaký je mezi nimi rozdíl?

Co je anatomický polštář?

Anatomický polštář je lůžkovina, která se přizpůsobuje všem křivkám a obrysům lidského těla. Výrobek je navržen tak, aby páteř byla v přirozené poloze.

Anatomicky tvarovaný polštář se používá v následujících případech:

 • prevence onemocnění hlavy a krční páteře;
 • jako součást komplexní terapie při léčbě některých patologií (pouze na lékařský předpis).

Člověk, který dlouho spal na péřovém doplňku, okamžitě pochopí, co znamená nejlepší anatomický polštář. Pro něj bude rozdíl zřejmý – nové příslušenství bude chvíli vypadat nepohodlně, ale po týdnu nebo dvou nepohodlí zmizí. Možná nevíte, jak spát na anatomickém polštáři. Jak vám vyhovuje. Zvažte své oblíbené polohy při spánku a podle toho vyberte si polštář na spaní.

Co je to ortopedický polštář?

Ortopedický polštář je výrobek, jehož speciální tvar má terapeutický a preventivní účinek. Je určen k úlevě a lečbě různých patologií.

Příslušenství předepisuje lékař v následujících případech:

 • problémy pohybového aparátu (poruchy držení těla, osteochondróza atd.);
 • rehabilitace po úrazech a nemocech;
 • uvolnění svalového korzetu a další.

Lůžkoviny lze zvolit pro dítě, dospělého i těhotnou ženu, aby podporovaly bederní oblast během spánku.

Pro ty, kterým je doporučen ortopedický polštář na spaní, je nejdůležitější, jak na něm spát. Výrobek nesmí být umístěn svisle nebo šikmo, ani nesmí být uložen na špatné straně. Také nedávejte pod něj ruce. Podrobnější pravidla použití jsou uvedena v návodu konkrétního příslušenství.

Jaký je rozdíl mezi ortopedickým a anatomickým polštářem?

Pro většinu spotřebitelů vypadají anatomické a ortopedické polštáře stejně. Proto jsou často zaměňováni.

Hlavní rozdíly mezi polštáři jsou:

 • účel. Anatomické – ke kontrole svalového tonu a prevenci poruch, ortopedické – k normalizaci průtoku krve a udržení určité polohy těla během spánku při léčbě nebo prevenci patologií pohybového aparátu;
 • kontraindikace. Anatomické doplňky je nemají, ortopedické mají, kvůli čemuž se používají pouze na lékařský předpis (jinak byste mohli stav zhoršit).

Jak vybrat správný polštář?

Při výběru anatomicky polstar Ortek věnujte pozornost těmto ukazatelům:

 1. Rozměry. Záleží na osobních preferencích a oblíbené poloze při spánku.
 2. Výplň. Přírodní materiály jsou šetrné k životnímu prostředí, dostatečně odolné a mají dobrou tepelnou výměnu. Syntetická výplň je univerzálnější, lehčí a pružnější. Například ortopedický polštář z paměťové pěny nebo anatomické polštáře z paměťové pěny se přizpůsobí individuálním konturám těla spícího.
 3. Tuhost. To určuje ošetřující lékař.
 4. Tvar. Na spaní na boku se hodí vlnitý polštář nebo s prohlubní, na zádech – ve tvaru půlměsíce, na břiše – klasický plochý.

Nezapomeňte na základní pravidlo – nekupujte výrobky z druhé ruky, ale pouze ve specializovaných obchodech. Vždy nabízejí pouze špičkové značky a jejich ortopedické polštáře. Kde takové lůžkoviny koupit? Nejlepší volbou je vybrat v online katalogu https://ortek.cz/. Zde najdete ortopedický nebo anatomický polštář pro spaní na břiše, zádech či boku všech velikostí, tvarů a tuhosti. Zajistěte si pohodlný a zdravý spánek!

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..