fbpx
Fotografie: jak se obléknout do chladného počasí

Co si obléci, když je špatné počasí?

Abychom vám usnadnili oblékání na zimu, prozkoumali jsme nejlepší tipy na oblečení do chladného počasí. Níže naleznete všechny tipy, které potřebujete k tomu, abyste se během zimy dostatečně oblékli a bylo vám skvěle.

V největší zimě není nic horšího, než vyjít ven a uvědomit si, že nejste dostatečně teple oblečení, abyste zvládli mrazivé teploty. Nejen, že to může zkazit den – takže je těžké myslet na něco jiného, ​​než jaká je vám zima – ale může to být i nebezpečné.

 

Jak se oblékat do chladného počasí?

Součástí bezpečného oblékání při nízkých teplotách je záměrné ujištění, že každá část vašeho těla je přiměřeně zakryta a udržována v suchu. Například rukavice – i když může být lákavé vyměnit palčáky za lehké rukavice, palčáky bývají teplejší volbou. Je to proto, že prsty generují více tepla, když nejsou od sebe odděleny látkou, jako je tomu u rukavic.

Pokud jde o nejlepší čepici do zimního počasí, můžete si vybrat styl, který vám vyhovuje, ale je důležité zvážit materiál, abyste určili, která varianta vás udrží v teple a suchu. Mikrofleece a vlněné materiály jsou skvělé při zadržování tepla a odvádění vlhkosti.

 

Noste vrstvy

Pokud jde o teplé oblékání, může se zdát, že prosté zabalení vrstev je sázkou na jistotu, ale udělat to správně je trochu věda.

Vnitřní vrstva: Noste látky, které udrží více tělesného tepla a neabsorbují vlhkost. Vlna, hedvábí nebo polypropylen udrží více tělesného tepla než bavlna.

Izolační vrstva: Izolační vrstva vám pomůže udržet teplo tím, že zachytí vzduch blízko vašeho těla. Nejlépe fungují přírodní vlákna, jako je vlna, husí prachové peří nebo fleece.

Vnější vrstva: Vnější vrstva vás pomáhá chránit před větrem, deštěm a sněhem. Materiál by měl být pevně tkaný a nejlépe odolný proti vodě a větru, aby se snížily ztráty tělesného tepla.

 

Jaké si vybrat zimní boty?

Promyslete, zda je prioritou pohodlí. Plánujete se pravidelně plahočit sněhem na dlouhé vzdálenosti, nebo budete zimní boty používat zřídka a na krátkou dobu? Rozhodněte se, jak pohodlné musí být na základě toho, jak se budou používat. Dámy, pokud si chcete vybrat v pohodlí domova, zavítejte na e-shop https://eobuv.cz/c/damske/kozacky-a-jine/trekingova-obuv.

Vyberte si mezi zateplenými nebo nezateplenými botami. Chcete, aby vaše nohy byly dostatečně v teple, ale ne příliš. Vezměte v úvahu, jaká bude teplota, když budete boty nosit, a jak teplé chcete mít nohy.

Některé boty mohou být dodávány s odnímatelnou podšívkou, abyste mohli zvýšit izolaci bot. Hledejte tuto možnost, pokud vás zajímá. Jindy potřebujete méně izolace kvůli tomu, jak aktivní budete při nošení bot. Pokud budete velmi aktivní, například pokud budete celé hodiny chodit, musíte při výběru úrovně izolace vzít v úvahu množství tepla, které vaše tělo vyprodukuje.

 

Fotografie: Zimní boty

 

Rozhodněte se, zda potřebujete nepromokavé boty. Většina lidí bude chtít nepromokavé boty do sněhu, aby jim nepromokly nohy. Existují však různé úrovně hydroizolace. Nejvíce vodotěsné boty mají tendenci být méně stylové než jiné boty, které nejsou navrženy pro použití ve velmi vlhkých podmínkách. Existuje však spousta dostupných bot, které jsou polonepromokavé a atraktivní, jak se můžete přesvědčit na webu https://eobuv.cz/c/panske/kozacky-a-jine/holinky.

Pokud jsou boty pouze voděodolné, nikoli vodotěsné, měli byste zvážit pořízení další vložky, na kterou byste mohli přejít, pokud první zmokne. Pokud bota schne rychle, můžete použít další vložku, zatímco ta první schne.

Zvažte módu versus funkci. Někdy ty nejroztomilejší kozačky nejsou nejpohodlnější nebo nejrozumnější, ale jsou to ty pravé kozačky pro vás. V ostatních případech se rozhodněte pro nejpohodlnější boty, i když nejsou příliš atraktivní.

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..