fbpx
Fotografie: jak vybrat tapetu

Do nového kabátku

Pořídili jste si nový byt, nebo měníte podnájem? Budete celý byt zařizovat? Nezoufejte, že vám peníze nevycházejí na celkovou rekonstrukci. Sice je pravda, že stavební úpravy se dělají nejlépe, dokud v bytě ještě nebydlíte, je to mnohem pohodlnější, než se uskromňovat a stále muset donekonečna uklízet provozní nepořádek. Jenže člověk míní, Pánbůh mění, jak se říká. Nevadí, pokud rekonstrukce počká, zpříjemněte si bydlení za pár korun už nyní.

Rozmyslete si, do jakého stylu budete ladit interiér, v čem se cítíte dobře. Nezáleží na tom, co řeknou návštěvy, až je posadíte na zem k nízkému japonskému stolečku a naservírujete jim sushi. Pokud vám to tak vyhovuje a budete se cítit doma příjemně, jděte do toho. Podle zvoleného stylu potom přidejte doplňky a nezapomeňte na stěny. Nechcete-li mít nic společného se zdlouhavým úklidem po malíři, vsaďte na jednodušší dekoraci stěn, kterou zvládnete v pohodě sami. Vyberte a nalepte si doma tapety.

Jak tapetu vybrat

Čím menší nebo tmavší pokoj je, tím světlejší a menší vzory byste měli volit. Do obytných místností se skvěle hodí romantické zámecké tapety, decentní skandinávské tapety v pastelových barvách s geometrickými vzory, sáhnout ale můžete i po fototapetě. Jde o obrazovou tapetu s vaším oblíbeným motivem, který si můžete vybrat ze širokého portfolia dekorů. Necítíte-li se na lepení tapet, využijte široké nabídky obkladových panelů. Jde o samolepicí čtverce s 3D motivy v různých barevných provedeních. Často imitují přírodní materiály, můžete si pořídit stěnové obklady v dekoru štípaného kamene či dřeva.

Aplikace je velmi jednoduchá, stačí připravit podklad tak, aby byl čistý, suchý a rovný, a můžete se do toho pustit. Jednoduše odstraníte podkladovou vrstvu a lepíte na stěnu. Jde to skoro samo, jde jen o to trefovat se samolepkou těsně vedle předchozích dílů, aby byl efekt dokonalý. Přijďte si vybrat vaši tapetu do internetového obchodu Tapeta-dekorace.cz, nebo se stavte v kamenné prodejně ve Frýdku-Místku.

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..