fbpx
Exotická dovolená v zimě? Zjistěte, co si vzít s sebou

Exotická dovolená v zimě? Zjistěte, co si vzít s sebou

Mráz za oknem není důvodem k tomu, abyste se vzdali myšlenky na dovolenou. Naopak, cesta do teplých krajin v chladných měsících je ideálním způsobem, jak se vyhnout davům a strávit vzrušující nebo relaxační – v závislosti na preferencích – dovolenou na exotickém místě. Jihovýchodní Asie, Kanárské ostrovy a Dominikánská republika patří mezi vynikající destinace pro zimní dovolenou, ale před odjezdem se na ni řádně připravte.

Obezřetní jsou vždy pojištěni a očkováni

Jedná se o nejlehčí část našich zavazadel, ale rozhodně nesmírně důležitou. Při cestách do vzdálených zemí se vyplatí dbát na pojištění zavazadel a našeho zdraví. Přestože ve většině exotických turistických destinací nehrozí riziko kontaktu s tropickými nemocemi, je vhodné předem přijmout vhodná opatření, například se nechat očkovat a zjistit, jak fungují místní záchranné služby – zejména pokud se chystáte na aktivní dovolenou.

Oblečení pro každou příležitost

Navzdory tomu, co si možná myslíte, se v zimě nemusíme obávat nízkých teplot – v Thajsku se teploty v únoru pohybují mezi 20 a 30 °C, což vyžaduje, abychom si s sebou vzali přiměřeně lehké a vzdušné oblečení. Před balením kufru je důležité zjistit nejen teplotu, ale také množství srážek a sílu větru v místě, kam se chystáte. Vnímané teploty se často liší od oficiálních údajů, proto buďte vždy připraveni na nečekanou změnu aury.

Nezapomeňte, že dobrodružství se stává jen špatně připraveným, takže pokud se chystáte na Kanárské ostrovy v únoru, přibalte si lehkou bundu nebo mikinu, která vás ochrání před poklesem teploty. Pokud vás čeká charterový let, je vhodné se teple obléci, protože na palubě letadla může být poměrně chladno. Vzhledem k tomu, že cesta může trvat až několik hodin, je lepší se na ni připravit předem. Další věcí, kterou je třeba mít na paměti, je místní kultura, která může mít určitá omezení v oblékání – zejména pokud jde o návštěvu bohoslužebných míst.

Obuv je klíčem k bezproblémové cestě

Ačkoli na to můžeme snadno zapomenout, boty rozhodují o tom, jak můžeme strávit dovolenou. Pantofle a lehká obuv jsou skvělou volbou, pokud se hodláte zdržovat hlavně na pláži a neplánujete žádné delší výlety – široký výběr tohoto typu obuvi najdete na adrese https://wojas.cz/obuv-zeny-sandaly. Pro ty, kteří se chystají na aktivní prohlídku, jsou nezbytné tenisky nebo boty, které poskytují dostatečné odpružení při několikahodinové chůzi. Je důležité zmínit, že to neplatí jen pro milovníky pěší turistiky na turistických stezkách, ale také pro ty, kteří plánují dlouhé prohlídky měst. Beton a asfalt jsou tvrdé povrchy, které neposkytují chodidlu odpružení, proto je nutné zvolit obuv s vhodnou podrážkou.

Repelenty proti hmyzu, léky a adaptéry

Při cestě do teplých krajin musíme počítat nejen se slunečným počasím a správnými krémy, ale také s přítomností hmyzu. Abyste se vyhnuli pochybnému potěšení z poznávání místní fauny, vyplatí se přibalit si sprej nebo krém proti komárům či klíšťatům. Je také vhodné pořídit si léky na žaludek, protože cizí bakteriální kultury mohou způsobit nadýmání nebo zažívací potíže. Před odletem je také dobré zjistit, jaký typ zásuvek se v dané zemi používá, a pořídit si správný adaptér. Takové drobnosti lze samozřejmě zakoupit na místě, ale vědomí, že si můžeme nabít telefon nebo notebook po příjezdu do hotelu, nám ušetří nervy.

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..