fbpx
Fotografie: hra na klavír pro samouky - děti

Hra na klavír pro samouky aneb klavírní škola online

Máte doma klávesy nebo dokonce vlastníte klavír a už nějaký ten pátek slouží spíš jako chytač prachu než hudební nástroj? Často přemýšlíte, že byste měli začít vy nebo vaše děti navštěvovat klavírní školu, ale nevyhovuje vám čas, vzdálenost nebo jiné aspekty? Hra na klavír pro samouky je tady pro vás. Vaše děti určitě taky potěší a vy jejich hru budete mít plně pod kontrolou.

Hra na klavír je určena každému, kdo miluje hudbu

Piano, klavír či klávesy vám doma leží/stojí z nějakého důvodu. Zřejmě jste si tyto hudební nástroje nekoupili pro to, aby vám doma chytali prach. Ať už je máte nebo ne, hra na klavír je určena každému milovníkovi hudby.

Věk, výška, barva pleti ani vaše váha či vyjadřovací schopnosti nemohou ovlivnit, zda se naučíte nebo nenaučíte hrát na klavír. Jediné, co by to mohlo ovlivnit je vůle a motivace, popř. zlomená ruka atd., ale předpokládáme, že ruce, oči i sluch máte v pořádku.

 

 

Co potřebuji k výuce hry na klavír?

Už je to dávno, co jsem se učila hrát na klavír. Můj pan učitel mi dal jasné instrukce hned první hodinu, co smím a co nesmím a co si pořídit a dodnes si to pamatuji.

 

Fotografie: výuka hry na klavír

 

Kromě klasických věcí zmíněných níže, jsem musela mít také přesně sestřižené nehty a to tak, aby mi nekoukal ani kousek bílého přerostlého nehtu. Před každou výukou hraní na klavír mi nehty kontroloval. Bylo to logicky proto, aby vám nehet nepřekážel v hraní, nýbrž nebudete hrát nehty, ale polštářky prstů.

Pokud jste samouci a učíte se hrát na klavír doma pro sebe a radost, nehty stačí sestříhnout tak, aby vám neklouzaly po klávesách a jednoduše nepřekážely.

 

Co budu potřebovat ke hře na klavír?

  • Klavír, piano či klávesy
  • Židli ke klávesám či klavíru (bez opěradla)
  • Stojánek na noty je u klavíru součástí a snad i u kláves
  • Trpělivost a čas na cvičení

 

Ruce, tělo nohy musí mít klavírista pod kontrolou

Další, co mě pan učitel naučil velmi dobře bylo, jak sedět u klavíru.

A to na kraji židle, narovnaná s rukama tak, aby prsty klávesy hladily, a ne na nich spaly nebo do nich křečovitě bušily a nohama pevně položenýma na zemi a připravenýma popř. dupnout na pedál.

Je to trochu alchymie a nemusí to začátečníkům dávat úplně smysl, ale sami uvidíte, že to ani jinak nejde.

Sezení na kraji židle mi zůstalo do dospělosti a často mi i nyní lidé říkají, proč si nesednu na celou židli a sedím na kraji. 😊

 

Fígle a tipy aneb jak se naučit hrát na klavír a kde najít online lekce zdarma?

Fígle tipy rady a celou klavírní školu, s možností si první lekce vyzkoušet zdarma, bez vkládání platební karty, najdete zde. Naučte se hrát na klavír z pohodlí domova.

 

Fotografie: online kurz hraní na klavír pro samouky

 

Výhody online kurzu “Hra na klavír pro samouky”

  • Když něco nebude jasné, kurz si můžete zastavit a vrátit – no stres, vlastní tempo
  • První lekce zdarma – stačí vložit e-mail, jméno a příjmení a pokud budet mít štěstí, můžete si vytočit na kole štěstí slevu. Už v prvních lekcích jsou jednoduché skladby i obouruč, které zvládnete s trochou trpělivosti a tréninku raz, dva.
  • Doživotní přístup
  • Profesionální lektorka
  • Kurz je vhodný i pro děti
  • 100 % garance vrácení peněz

 

 

Tip na konec, který určitě oceníte

Pokud se rozhodnete naučit se hrát na klavír a začít navštěvovat klavírní školu, pak se obrňte trpělivostí a nevzdávejte to po prvních hodinách nudné teorie, které se jednoduše nevyhnete. Pak už to bude zábavnější, ale nečekejte hned na začátek Bacha, spíš zkoušejte ovčáci čtveráci a tomu podobné.

A cvičte, cvičte, cvičte!

Hodně štěstí přeji!

Autor: Marie Füsselová – SEO copywriting

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..