Jak bojovat s jarní únavou? Vyzkoušejte recepty na smoothie

Příchod jara v nás většinou vyvolává optimistické pocity. Těšíme se na teplejší počasí, nemůžeme se dočkat, až do skříně uklidíme zimní oblečení, příroda se probouzí a ve vzduchu je cítit svěží jarní vzduch.

S tímto obdobím je ale spojena také jarní únava,  a proto jsme pro vás připravili několik zdravých receptů na jarní smoothie. Vyzkoušejte je s námi a dejte vědět, jak vám chutnali a zdali jarní únavu i u vás zahnali. 🙂

Naše tělo je po zimě vyčerpané, chybí mu vitamíny a imunitní systém potřebuje regeneraci, ochutnejte jarní smoothie a doplňte vitamíny. 🙂

Jak bojovat s jarní únavou?

Existuje celá řada osvědčených tipů jak bojovat s jarní únavou  a na každého zabírá něco jiného. Zatímco někdo potřebuje půst a detox, někdo naopak potřebuje víc jíst, aby doplnil chybějící energii.

Fotografie:Jak si poradit s jarní únavou
Jak si poradit s jarní únavou

Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám v boji s jarní únavou určitě pomohou.

1) Pročištění organismu

V tomto období se snažte upřednostňovat lehčí stravujezte hodně ovoce, zejména toho, které je bohaté na vitamín C. Dále zeleninu, celozrnné potraviny, luštěniny, listovou zeleninu a klíčky. Vyhněte se většímu množství alkoholu a kofeinových výrobků. Kuřáci by měli především v tomto období omezit kouření na minimum.

Jak bojovat s jarní únavou? Vyzkoušejte recepty na smoothieJak bojovat s jarní únavou? Vyzkoušejte recepty na smoothie

Pokud se cítíte unaveni, zařaďte do jídelníčku i vitamínové doplňky stravynapříklad vitamín C, D, E, beta karoten, zinek, hořčík, selen, vitamíny skupiny B. Poptejte se případně v lékárně, jaký doplněk by vám doporučili.

Fotografie:zelenina jak bojovat proti jarní únavě
zelenina jak bojovat proti jarní únavě

Vyzkoušet můžete i různé šumivé tablety rozpustné ve vodě, alespoň budete současně doplňovat i váš pitný režim. Můžete zkusit na pár dnů vynechat ze svého jídelníčku maso, uvidíte, jestli se budete cítit lépe.

Tip : Nepodceňujte sílu bylinek, pokud pociťujete jarní únavu a podívejte se na naše bylinné recepty.

2) Jak bojovat proti jarní únavě – pitný režim

Pijte hodně tekutin, výborné jsou například čaje z meduňky, ostropestřce nebo třapatky nachové. Prospěšné jsou i 100% ovocné džusy bez přidaného cukru a stále více populární smoothie, které si můžete namíchat podle chuti.

Recept na zdravé smoothie

Ingredience na výrobu smoothie:

  • jeden banán
  • malý kousek zázvoru
  • menší ananas
  • chia semínka
  • 150 ml kokosového mléka a 150 – 200 ml vody

Postup:

Všechny ingredience rozmixujte. Můžete podle chuti přidat mandle či goji a vychutnejte si vaše smoothie.

Fotografie:banánové smoothie
banánové smoothie

3) Dopřejte si odpočinek

Vydejte se na relaxační výlet do klidné oblasti, nejlépe samozřejmě do přírody.

Věnujte se cvičení – nejvhodnější v tomto období pro vás bude jóga, plavání, tanec nebo svižná chůze. Pročistíte si hlavu a uvolníte celé tělo.

Snažte se pobývat co nejvíce venku na čerstvém vzduchu.

4) Dělejte co vás baví a myslete pozitivně

Najděte si koníček, zálibu jednoduše něco, co vás bude opravdu bavit a díky tomu budete plní energie a elánu. Přemýšlíte, že skočíte z mostu bungeejumpig nebo se chystáte na budování vlastního webu a podnikání?

[woo_cat_slider id=“6024″]

Začněte s profesionály a učte se z pohodlí domova. Online kurzy se vstupem zdarma po registraci nabízejí první lekce na zkoušku a platíte až když víte, že kurz i  tempo lektora vám bude vyhovovat. Nepodávejte se jarní únavě a vyberte si co vás bude bavit nejvíc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.