fbpx
Fotografie: jak zvládnout rozchod

Jak se lépe vyrovnat s rozchodem s milovaným člověkem

Ať se nám to líbí, nebo ne, v průběhu života můžeme být vystaveni tomu, že se budeme muset vyrovnat s rozchodem s milovanou osobou. Přečtěte si, jak tuto situaci lépe zvládnout.

 

Umíte být šťastní i bez vztahu?

Abychom dokázali být šťastní v partnerském vztahu, je velmi důležité naučit se nejprve být šťastní i bez něj. Právě šťastné vztahy totiž vznikají z nadbytku lásky a hojnosti toho, co uvnitř sebe máme k dispozici. 

Pokud je náš vztah postaven na správné energii, přitahuje dva vnitřně silné jedince, kteří společně dokáží vytvořit něco většího. A naopak nemocné vztahy bývají mnohdy postaveny na strachu ze samoty a neschopnosti postarat se o sebe samé. Obvykle se pro takové vztahy rozhodujeme proto, abychom uvnitř sebe zalepili pomyslné černé díry. Pokud je ale partnerský vztah postaven na špatných základech, dříve nebo později se bohužel zhroutí.

 

TIP: Osvojte si techniky rozvoje osobnosti, které vám pomohou se s náročnými situacemi lépe vypořádat. 

 

Po rozchodu procházíme několika fázemi

Psychiatři tvrdí, že po rozchodu většina lidí přirozeně prochází několika fázemi. Na jejich konci se přitom s novou situací vyrovnávají a integrují ji jako součást svého života.

Ze všeho nejdříve zpravidla na scénu přichází obrovský šok. Máme tendenci sami sebe přesvědčovat o tom, že to přece nemůže být pravda. A že se musí jednat jen o nějaký omyl, který se brzy vysvětlí. 

Pro další porozchodovou fázi je charakteristická určitá míra hněvu, agrese a vzpoury. Máme tendenci svému bývalému partnerovi ukázat, o co všechno přišel. Často se také svým blízkým svěřujeme se všemi chybami, které ex partner měl.

Další fáze spočívá ve strachu z toho, že zůstaneme na ocet. Máme tendenci si co nejrychleji najít někoho nového, abychom nezůstávali sami. Tyto krátké vztahy tvoříme proto, abychom si v podstatě dokázali, že je o nás stále zájem a posílili tímto způsobem své sebevědomí. 

Čtvrté fázi se někdy přezdívá období temna. V tuto chvíli nás totiž přepadají myšlenky na to, že vše dobré je nenávratně pryč. 

V závěrečné fázi se se situací vyrovnáváme a přijímáme ji jako součást našeho života. Také si uvědomujeme, že všechno zlé může být v konečném důsledku pro něco dobré. 

Více článků z oblasti osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..