fbpx
Fotografie: jak si zvýšit sebevědomí

Jak si zvýšit sebevědomí aneb jak být sebevědomý člověk

Možná jste někdy přemýšleli nad tím, jak si zvýšit sebevědomí. Pokud ano, jste na správné adrese. Zřejmě ani netušíte, kolik lidí trpí nízkým sebevědomím. Lidé často zaměňují zdravé sebevědomí s arogancí a namyšleností. Omyl! Pokud nízkým sebevědomím trpíte i vy, neváhejte číst dál. Tipy, jak získat sebevědomí vám totiž mohou v mnoha směrech zlepšit život. Nevěříte? Vyzkoušejte je a staňte se také tím sebevědomým člověkem, který dosáhne všeho, čeho dosáhnout chce!

 

Co způsobuje nízké sebevědomí

Zdroje nízkého sebevědomí můžeme hledat už v raném věku. Rodina nás v tomto věku ovlivnila opravdu hodně, možná více, než si sami přiznáte. Prostředí, ve kterém jsme vyrůstali, je značně určující pro naše sebevědomí. Proto zkuste zapátrat v paměti. Jaké bylo vaše dětství? Byli vaši rodiče příliš ambiciózní? Byly na vás kladeny vyšší požadavky, než jste byli schopni zvládnout? Byli jste již v dětství ve stresu? Byli ve stresu vaši rodiče? Ano, tohle vše určuje to, kým jste dnes.

Významně vás totiž ovlivnilo nejen to, jak se okolí chovalo k vám, ale i interakce mezi jedinci. Hádali se spolu rodiče? Dostali se do potíží? Opravdu i sebemenší problémy ve vás mohly zanechat šrámy, které v pozdějším věku ovlivňují stav vašeho sebevědomí. Nezapomínejme ani na pozornost, která je pro běžného člověka potřebná. Právě v dětství ji potřebuje jedinec nejvíce, a tak se zaměřte i na to, zda se vám lásky a pozornosti dostávalo dostatek. Definovat své problémy je klíčem k jejich vyřešení.

 

Jak si zvýšit sebevědomí

Nyní si řekneme něco o tom, jak si zvýšit sebevědomí. Jak bylo již naznačeno, možná ve vás dřímají dávné křivdy, které vám brání v normálním fungování. Je tedy na čase těmto démonům čelit a pokusit se je vyřešit. Upřímně se na sebe podívejte. Kdo jste? Možná jste si tuto otázku ani nikdy nepoložili. Znáte na ni vůbec odpověď? Pokud je vaše odpověď ne, je na čase to změnit. Je potřeba sám sebe poznat, abyste se mohli přijmout. Je třeba chápat své silné a slabé stránky a naučit se s nimi pracovat.

Vnímat své rezervy je nesmírně důležité. Není to o podceňování, ale o schopnosti vycítit, kdy je dobré ze situace vycouvat a přenechat ji někomu lepšímu. Ano, říkat „ne“ je důležitější, než se může na první pohled zdát. I takové „ne“ pro vás může být malým vítězstvím. Postavíte se tak svému strachu z odmítání. Hledejte tak další malá vítězství a naučte se z nich radovat. To vám dodá tu správnou motivaci, která vám dá chuť postavit se dalším výzvám. Naučte se také pracovat se selháním. Nebuďte tedy na sebe příliš tvrdí, selhání není konec světa. Udělejte vše pro to, abyste se posunuli dál. Sebevědomého člověka jen tak něco nerozhodí a svůj život tak prožije v mnohem menším stresu.

 

Tip: Prohlédněte si online kurzy Ivo Tomana, které nabízí první lekce zdarma na vyzkoušení

 

Jak se pozná sebevědomý člověk

Sebevědomý člověk je především vyrovnaný. Pokud potkáte někoho, kdo se chová arogantně a hlásá o sobě, že je sebevědomý, vězte, že má nejspíš v hlavě pěkný nepořádek. Opravdu, sebevědomý člověk si je vědom svých limitů, nebude tedy o sobě za každou cenu říkat, jak je dokonalý. Sebevědomý člověk to totiž nemusí říkat vůbec, přirozeně to z něj vyzařuje. Pravé sebevědomí nelze zaměňovat ani s arogancí, ani s ješitností, a už vůbec ne s agresivitou.

 

sebevědomý člověk

 

Sebevědomý člověk vás vnímá jako sobě rovného, nebude si na vás léčit své mindráky. Pokud tedy chcete působit sebevědomě, zapomeňte na jakékoliv degradování sebe sama. Jestliže začnete sami sebe před ostatními znevažovat, začne vás jako méněcenné vnímat i okolí. Není to o vyhýbání se chybám, nýbrž o poučení se z nich. Chyb se nebojte, ve svém životě jich naděláte ještě mraky. Klíčem je nedovolit, aby vás tyto přešlapy ovlivnily právě v oblasti sebevědomí.

 

Online kurz „Jak získat sebevědomí“

Kurz s názvem „Jak získat sebevědomí“ vám může pomoci nakopnout své smýšlení o sobě tím správným směrem. Kurz je online a přístup k videím vám zůstane už navždy. K obsahu kurzu se tedy můžete vrátit vždy, když vaše sebevědomí nebude zrovna v té nejlepší kondici.

Proč je zrovna tento kurz tak výhodný?

  • první lekce na vyzkoušení – test sebevědomí zdarma
  • rychlá registrace zdarma
  • celoživotní přístup k videím
  • z pohodlí domova
  • na tabletu či mobilu
  • 100% garance kvality

 

 

Udělejte si vlastní test sebevědomí zdarma

První lekce jsou na vyzkoušení a součástí je i test sebevědomí, ve kterém zjistíte, jak na tom se sebevědomím a sebehodnocením vlastně jste. K registraci vám postačí pouze zadání e-mailu, platební údaje nejsou potřeba. Na e-mail vám následně přijdou lekce zdarma a vy se tak můžete pustit do samotného kurzu.

Tímto kurzem vás provede Ivo Toman, autor bestselleru Debordelizace hlavy. Všechny online kurzy Ivo Tomana najdete zde.

 

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..