fbpx
Fotografie: šití roušky

Jak ušít jednovrstvou roušku na letní dny

Trápí vás během procházky dvouvrstvá rouška a špatně se vám dýchá? Od září budeme opět nosit roušky v určených prostorech, proto jsme pro vás připravili návod, jak ušít jednovrstvou roušku na letní dny, díky které se vám bude, lépe dýchat.

Jdeme na to.

Návod na jednovrstvou roušku zpracovala Marie Hal.

Pomůcky, které budete pro jednovrstvou roušku potřebovat

  • látku
  • šicí stroj/jehlu
  • nit
  • nůžky
  • metr
  • špendlíky
  • gumičku/provázek

 

 

Jak ušít roušku pro letní dny – návod

1)  Začneme s výběrem látky. Látka na roušku by měla být ze 100% bavlny a je jen na vás, jaký motiv zvolíte.

Fotografie: návod jak ušít roušku na léto

2) Pokud máte vybranou tu pravou látku, vezměte do ruky metr a změřte si vzdálenost mezi nosem a bradou. Takovou délku poté přeneste na nadvakrát přeloženou látku a mezi body udělejte oblouk podobný obrázku. Mezi body si vyznačíme střed a směrem doleva vedeme kolmici dlouhou na vzdálenost ucho-střed nosu (cca 13 cm).  Následně uděláme svislou čáru dlouhou cca 10 cm a její konce spojíme s obloukem viz obrázek a dostaneme obrys.

Fototografie: jak ušít roušku na letní dny

3) Dostali jsme obrys, který si teď vystřihneme. Od obrysu stříháme cca 0,5-1 cm, aby nám vznikl prostor pro následující sešití. Jestliže jste stříhali dobře si můžete ověřit podle obrazce na fotografii. Vzniknou Vám takto dvě strany roušky v sobě.

Fotografie: jak ušít roušku

4) V tomto bodě využijeme špendlíky a budeme pracovat se spodní stranou roušky. Tu dvakrát přetočíme (tím se nám zkrátí cca o 1 cm), zašpendlíme a sešijeme buď pomocí šicího stroje, nebo jehly.

Fotografie: jak ušít roušku

5) Jehlu, případně šicí stroj využijeme i v následujícím postupu. Roušku si složíme napůl a sešijeme vrchní díl roušky, který je vyznačený v následujícím obrázku.

Fotografie: návod na šití roušky

6) Vzpomeneme si na pátý bod a stejnou praktiku využijeme i s horní stranou roušky. Zašpendlíme, zašijeme a pokračujeme téměř do finále.

Fotografie: návod jak ušít roušku

7) Vezmeme do ruky nůžky a provázek (případně gumičku) a naměříme přibližně 30 cm. Ustřihneme dvakrát a teď si vezmeme opět roušku. Bok roušky přetočíme zhruba o 1 cm, vložíme provázek a následovně přetočíme o dalšího 0,5 cm. Zašpendlíme a sešijeme, viz obrázek.

Fotografie: jak ušít roušku

.8) A máme hotovo! Zbývá už jen udělat suk na provázku a je to. Teď už můžete roušku nosit i v teplejších dnech bez obav z těžkého dýchání.

Fotografie: jak ušít roušku

Podívejte se i na další návody pro tvoření a DIY, které jsme pro vás připravili.

 

 

Post Your Comment Here

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Rolovat nahoru