fbpx
Fotografie fotografie: Jak vybrat fotobatoh

Jak vybrat fotobatoh pro digitální fotoaparát a zrcadlovku

Ať už se jedná o pouhý kompaktní fotoaparát či drahou digitální zrcadlovku, je třeba jej dokonale chránit před poškozením. To platí i pro veškeré příslušenství, které vlastníme. Ale, jak vybrat fotobatoh pro digitální fotoaparát a zrcadlovku? Velmi dobře poslouží fotobatoh. Nejen, že ochrání veškerou fotografickou výbavu, ale většina umožňuje přenášet i například notebook či osobní věci. Fotobatohů je celá řada. Poradíme jak se v nich zorientovat a na co si dát pozor při výběru toho pravého pro vaši výbavu.

Jak vybrat fotobatoh pro digitální fotoaparát a zrcadlovku

Fotobatohy

Fotobatoh je v podstatě klasický batoh, který má každý určitě doma. Tento druh batohů je však specifický v možnosti uskladnit fotoaparát a příslušenství do předem určených kapes, které jsou vyztuženy a rozděleny do několika komor. Ty si lze přizpůsobit dle potřeby.

fotografie: Jak vybrat fotobatoh

Než fotobatoh začneme vybírat

Než se pustíte do samotného výběru fotobatohu je důležité si zodpovědět pár otázek:

Jaké máte finanční možnosti?

Podle financí se rozhoduje i o kvalitě a velikosti batohu. Pokud chcete techniku dokonale chránit, je dobré na fotobatohu zas až tak nešetřit.

Tip: Vybírejte fotobatohy u osvědčených prodejců a vybírejte z nabídky FUJIFOTO

Co, jak často a kde chcete fotografovat?

Důležité je promyslet co budete fotoaparátem zachycovat. Podle toho jste si určitě vybíraly váš přístroj. S tím blízce souvisí i to, jak často se bude fotografovat. Při zachycení rodiny na oslavách nebo školních akcí párkrát do roka, postačí jak menší fotoaparát, tak i malý batoh nebo dokonce jen pouzdro ve formě malé brašny.

Fotografie: Fotobatoh malý

Ovšem pronikneme-li do světa fotografie hlouběji, toužíme po digitální zrcadlovce, několika objektivech a externímu blesku, jsme na hranici výběru většího batohu, který pojme větší výbavu. Takovýto fotobatoh bude jistě finančně náročnější, nicméně pokud nebudeme šplhat do hor nebo nahánět exotickou zvěř, nemusíme mít nutně batoh za několik tisíc korun.

Třetí variantou jsou batohy profesionální určené téměř pro každodenní použitý v náročném terénu, a hlavně tam, kde se rychleji mění povětrnostní podmínky.

Jak velkým disponujete přístrojem a příslušenstvím?

S velikostí fotoaparátu a příslušenstvím samozřejmě souvisí i velikost batohu. Pro kompakty se hodí pouzdra a brašny. Pro digitální zrcadlovky pak brašny větší či fotobatohy, ve kterých se technika přenáší lépe.

Fotobatoh jak ho vybrat správně

Dělení fotobatohů

Rozdělit fotobatohy můžeme třeba podle cenové kategorie například:

 • Do 1 000 Kč
 • 1 000 – 3 000 Kč
 • Nad 3 000 Kč

Do tisíce korun lze vybrat menší a méně kvalitní fotobatohy, do kterých se vejde maximálně jedno tělo digitální zrcadlovky se dvěma objektivy a malým příslušenstvím. Výrobci takovýchto levných batohů je například Vanguard nebo Nikon. Pokud však hledáte levný batoh na výlety, dovolené či cyklistiku, výběr je vhodný.

V kategorii do dvou tisíc korun je výběr poněkud širší. Vhodné jak pro amatérské, tak i náročnější fotografy. Výrobci jsou Lowepro, Vanguard, nebo Manfrotto. Hodí se i pro větší fotovýbavy. Běžně dvě těla, tři objektivy, blesk a další příslušenství.

Pro profesionální fotografy jsou připraveny batohy za několik tisíc korun. Zhotoveny jsou do nejnáročnějších horských podmínek a na daleké cesty, kam se jezdí primárně fotografovat.

Tip: Vybírejte fotobatohy u osvědčených prodejců – vybírejte z nabídky FUJIFOTO

Parametry fotobatohů

  • Cena
  • Určení (městský, outdoor)
  • Počet komor
  • Velikost tabletu, který lze v batohu přenášet
 • Hmotnost

Na tyto parametry je důležité hledět při výběru správného fotobatohu pro vaši techniku, aby byla důkladně chráněna.

Tip: čtěte také “jak vybrat kompakt s výměnným objektivem”

Fotobatohy jsou skvělým řešením jak jednoduše a komfortně přenášet vaši fotografickou výbavu, aby se co nejvíce ochránila, proto je lepší na fotobatohu příliš nešetřit, obzvlášť vlastníte-li dražší či drahou techniku.

 Vybírejte z našich živých i online kurzů a foťte jako profesionálové

Nenašli jste co jste hledali? Napište nám dotaz, co hledáte a my se vám ozveme s možnostmi a nabídkami.

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..