fbpx
Jak vyčistit potrubí?

Jak vyčistit potrubí?

Instalatérské práce jsou ve většině případů velmi náročné na provedení a je nezbytné mít nejen dostatečné vzdělání a zkušenosti, ale zároveň i adekvátní nástroje.

Pokud se ovšem nejedná o nic závažného, ale jen o maličkost, je možné si s problémem poradit svépomocí. Dobrým příkladem za všechny je ucpaná toaleta.

Občas to zvládne i amatér

Instalatér potřebuje ke své práci adekvátní nástroje, jež většina z nás doma rozhodně nemá. Když je problémem pouze ucpaný záchod, není potřeba hned volat odborníka. S trochou snahy se může o tento druh nepříjemnosti postarat každý sám. Není k tomu obvykle potřeba nic extra.

Většinou je ideální sehnat nějaký dostatečně pevný, avšak zároveň ohebný drát. Tím stačí zátku v potrubí trochu prošťouchnout a tím by mělo být po potížích. Někdy však práce nejde tak dobře od ruky. V takových případech je dobré použít hydroxid sodný. Ten by měl rozhodně ve většině případů pomoci.

 

Odstraňování usazenin v odpadu

Občas se ucpe i potrubí vedoucí do umyvadla. Zbytky vlasů, vousů nebo vaty mohou snadno odpad ucpat. I zde je vhodné sáhnout po hydroxidu sodném. Jeho použití by měl zvládnout i naprostý začátečník, stačí se jen řídit pokyny na obale.

Výše zmíněný prostředek se doporučuje používat i preventivně. Někdy totiž nemusí být „krtek“ dostatečně silný. Někdy se může v potrubí vytvořit až příliš houževnatý špunt a čistění odpadu svépomocí tudíž nemusí fungovat. Pak už je kontaktování instalatéra více než vhodné.

 

Problémy s kanalizací

Co by však neměl laik provádět vůbec, to je čištění kanalizace. Toto je už vyloženě profesionální práce, ke které jsou nezbytné zkušenosti i vhodné prostředky. Často je potřeba celou situaci prověřit kamerovými systémy, v nejhorších případech pak provést výkopové práce.

To však jen v případech, kdy není kanalizační potrubí silně znečištěno, ale nefunguje primárně kvůli poškození a potřebuje být nahrazeno.

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..