fbpx
Fotografie: jak vyhladit vrasky

Jak vyhladit vrásky a jak se zbavit celulitidy?

Ženy od nepaměti toužily být krásné. Abychom se cítily přitažlivé, přejeme si hladkou a svěží pokožku. V mládí je to samozřejmost, ale vliv času se na naší pleti jednoduše projeví. A tak s přibývajícími léty získáváme nejen zkušenosti, což je pozitivní, ale také různé příznaky stárnutí na naší pokožce. A to nás už těší méně.

No, ať už jde o vrásky na naší tváři, či o celulitidu na bocích, vždy se s tím dá něco udělat.

 

Kvalitní kosmetika je základ

Naše pokožka musí odolávat různým vlivům. Nejen tím vnějším, jako je chlad, vítr, voda, která vysušuje, ale i vnitřním (např. hormonální změny). Zaslouží si tedy naši ochranu a podporu. A to ji zabezpečíme pravidelnou péčí a používáním kvalitní kosmetiky. Při péči o pleť je prospěšné, používat přípravky s obsahem přírodních složek. Abychom naši pokožku zbytečně nezatěžovali chemií.

 

I naše pokožka potřebuje pohyb

O tom, jak nedostatek pohybu neprospívá našemu tělu a zdraví celkově ani nemusíme mluvit. Samozřejmě, může se to projevit i na naší pokožce.

Celulitida je sice v první řadě geneticky podmíněná, to je pravda. No přispívá k její tvorbě i např. sedavé zaměstnání.

Naopak, pravidelný pohyb je tou nejlepší prevencí. Pokud tedy máme k celulitidě dědičnou predispozici a začíná se nám na určitých částech těla objevovat, nemusíme se s tím smířit. Cíleným cviky máme šanci ji porazit. Navíc pravidelným cvičením prospějeme celkově našemu zdraví a přispějeme tím k našemu pocitu svěžesti. Celé tělo se nám za to poděkuje.

 

Jaké cvičení je na odstranění celulitidy nejlepší?

K odstranění celulitidy potřebujeme dostatek pohybu. Pokud se chceme celulitidy zbavit, upřednostňujeme pohyb, který je mírný, ale dlouhotrvající.

Prospěje nám chůze, cyklistika, plavání, také kalanetika, či jóga.

Pravidelným cvičením nejenže odstraňujeme z těla přebytečné tuky, ale také se zbavujeme toxinů a škodlivin, které k tvorbě celulitidy přispívají. Navíc, cvičením rozproudíme krev a lymfu, čímž dodáme pokožce svěžest.

Podpořit proudění krve můžeme i saunováním nebo přímo doma sprchou střídáním teplé a studené vody. Masírováním postižených částí pružnosti pokožky ještě více prospějeme. Pokud se nám i pokročilé stadium celulitidy už nepodaří zcela odstranit, stále má význam cvičení. Zpevněním pokožky bude celulitida podstatně méně viditelná.

 

Cvičení pomáhá i naší pleti

Při pravidelném cvičení nevynechejme ani naši tvář. I tam se nachází množství svalů, kterým správnými cviky dodáme pružnost. Obličejová jóga nebo pravidelná masáž obličeje mohou být v boji proti vráskám velmi prospěšné.

 

Tip: podívejte se na sportovní online kurzy a udržujte si krásné tělo z pohodlí domova.

 

Zdravá vyvážená strava

Říká se, že náš životní styl se na pleti odráží. A je to pravda. Kouření, alkohol, či větší množství cukru … To všechno jsou hříchy, za které se nám naše pokožka pomstí. Nejlepší bude se jim vyhýbat.

Naopak dobře uděláme, pokud dbáme o kvalitu naší stravy. Abychom tělo zásobovali dostatkem vitamínů, antioxidantů a dalších nutričně hodnotných látek. Naše pleť ocení i pravidelný pitný režim.

 

Účinné tipy přímo z přírody, které naší pokožce prospějí

Jak jsme již zmínili, ženy odjakživa toužily, aby jim tvář bez vrásek či hladká pokožka po celém těle zůstaly co nejdéle. A pomáhaly si různými přírodními produkty. I dnes nám v tom nic nebrání a můžeme si pomoci přírodními produkty. Účinné látky prospěšné pro pleť se nacházejí přímo v naší kuchyni. Oblíbené ingredience, které nám poslouží na tvorbu pleťové masky jsou: banány, jahody, okurky, žloutky.

 

V boji proti celulitidě můžeme využít i tento domácí recept

Potřebujeme:

  • 3 polévkové lžíce mleté ​​kávy
  • 1 polévková lžíce medu
  • 1 polévková lžíce oleje (kokosový nebo olivový)

Danou směs naneseme na postižené místo a necháme 5-10 minut působit. Účinek umocníme i jemným masírováním.

Pokud tedy netrpíme alergií na jednu ze zmíněných složek, není na škodu, domácí recepty vyzkoušet.

 

Zázrak s názvem botulotoxin

A co už, když nějaké ty vrásky na naší tváři existují? Ani zde neplatí pravidlo, že už tam i zůstanou.

V dnešní době jsou již vymoženosti estetické medicíny, které s tím mohou hodně udělat. Pokud si však řeknete, ne pod skalpel svou tvář nedám, dokud nemusím, je to v pořádku. Není to nutnost, aby vás estetická medicína vrásek zbavila. Celkem už častým a dá se říci jednoduchým zákrokem na klinikách estetické medicíny, bývá ošetření botulotoxinem. Realizuje se jemnými vpichy do obličejových částí a na určité období dokáže pleť pěkně vyhladit. Vyhlazení vrásek Botoxem je vhodné spíše pro mladší ženy, či ženy ve středním věku. Tento způsob je účinný hlavně při začínajících vráskách.

A tak tedy, nebojme se vrásek. A netrapme se kvůli nějaké celulitidě. Protože existuje mnoho možností, jak nerovnostem na naší pokožce budeme odolávat a jak si co nejdéle můžeme zachovat mladistvý vzhled naší pleti.

 

Post Your Comment Here

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Rolovat nahoru