Fotografie: jak vyrobit lapač snů

Bohémský styl teď vládne bytům instagramu – dřevo, macramé, krystaly a lapače snů. Návrat ke kořenům zkrátka hlásá každá lifestyle influencerka. Vyrobte si vlastní lapač snů.

K čemu vlastně slouží lapače snů? Údajně mají kouzelnou moc – do jejich spletitých sítí se zachytávají zlé sny a noční děsy. Dobré sny pak po šňůrkách a peříčkách putují do hlavy a duše spícího, aby s nimi mohla jeho mysl pracovat.

Každý lapač snů se dá personalizovat podle individuálních potřeb – a my si dnes ukážeme, jak na to.

Co budeme potřebovat k výrobě lapače snů?

  • Železný nebo dřevěný kroužek ( koupíte u Stoklasy)
  • Bavlnky, nitě
  • Peří ( koupíte na stoklasa.cz)
  • Korálky pro lapače snů ( koupíte zde)
  • Lepidlo

Tip: Prohlédněte si celou nabídku polotovarů od Stoklasa.cz

Fotografie: Jak vyrobit lapač snů
Vyrobte si vlastní lapač snů

 

Kde se „ingredience“ dají sehnat?

Téměř v každé galanterii či výtvarných potřebách. Výběr personalizujte dle svého vkusu – někdo preferuje minimalismus a přírodní korále, jiní mají rádi pompézní barvy a okázalé ozdoby.

Jak vyrobit lapač snů?

1) Vizualizace – nejdůležitější krok. Představte si lapač, po kterém toužíte.

2) Kontrola – ujistěte se, že jste na jeho výrobu pořídili vše!

3) Vždy začínáme s kruhem. Někteří preferují nechat jej čistě železný či dřevěný. Já ale preferuji jeho zvýraznění. Jde o nejdelší (ale také nejlehčí) část práce. Pokud se rozhodnete obruč zvýraznit, budete potřebovat jen bavlnku libovolné barvy a lepidlo. Tím konec provázku pevně přilepíte k obruči. Po zaschnutí lepidla už stačí jen obruč řádně obalit bavlnkou kolem dokola.

4) Vyplétání pavučinky – krok, kvůli kterému se většina lidi výrobě lapače vyhýbá. Nic na tom ale není. Bavlnku či niť jednoduše přivážeme na libovolném místě na obruči a o pár centimetrů dál krok zopakujeme. Vždy musíme dávat pozor, aby nit mezi uzlíky zůstávala rovná a pevná, dosáhneme tak nejlepšího výzoru výpletu.

Mezeru mezi uzlíky volíme podle toho, jak spletitou síť chceme. Toužíte-li po pár očkách, nechávejte rozestup velký. Naopak, chcete-li pořádnou pavoučí síť, držte rozchod mezi uzly na minimu.

Foto: jak vvyrobit lapač snů
Vyrobte si svůj vlastní lapač snů

Až zauzlujete celou obruč, začněte nit protahovat prostředkem vzniklých ok, dokud se nedostanete do samého středu lapače. Tam pak nit řádně utáhněte a zavažte posledním uzlem.

5) Finální část – zdobení! Vypletený kruh pak ozdobte vším, co lahodí vašim očím. Barevným peřím, korálky, stuhami, či krajkou. Limituje vás pouze zásoba ozdob a vlastní fantazie. Ozdoby aplikujeme jednoduše – přivázáním na spodní část kruhu a jeho strany (viz fotografie).

Pokud se nemůžete rozhodnout, jak zdobit, inspirujte se zde.

Fotografie: jak vyrobit lapač snů
Vyrobte si vlastní lapače snů

Teď už stačí jen vybrat pro lapač snů to správné místo! Nezapomínejte – aby jeho magická síla fungovala, měly by na něj každé ráno dopadnout sluneční paprsky. Jen tak se zbaví zachycených zlých snů a bude vás moci i nadále chránit.

Podívejte se i na další návody a inspiraci.

[woo_cat_slider id=“6024″]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.