fbpx
Fotografie: jak začít podnikat

Jak začít podnikat? Komplexní průvodce podnikáním od Lukáše Karbana

Přemýšlíte, že rozjedete podnikání a budete se živit tím, co vás baví? Zjistěte, jak začít podnikat a nechte se inspirovat od úspěšných lidí. Začátky podnikání nejsou vůbec jednoduché a určitě se vám v hlavě honí spousta otázek, jako například: s čím začít podnikat, jak si vytvořit podnikatelský záměr, kde najít investory nebo jak získat dobré jméno firmy a dostat ho do povědomí lidí.

Připravili jsme pro vás odpovědi na otázky a představíme vám úspěšného podnikatele a majitele IT firmy Lukáše Karbana. Jeho komplexní průvodce podnikáním vám pomůže při odstartování vašeho podnikání, až k vysněné výplatě.

V čem začít podnikat?

 

Prvním krokem je rozmyslet si, v čem chcete začít podnikat. Tento krok je zásadní. Ne každé podnikání vyžaduje velkou investici do začátku, ale vždy je dobré, vše pečlivě propočítat a opravdu si zjistit, jak velké finanční prostředky bude třeba investovat. Proto je velmi důležité si hned na začátku podnikání důsledně rozmyslet předmět podnikání i se všemi možnými riziky a důsledky. K tomu slouží tzv. podnikatelský záměr (plán), který si vytvoříte ještě, než podnikání zahájíte a budete se ho držet a průběžně ho také vyhodnocovat.

 

Jak si vytvořit podnikatelský plán

 

Jak si vytvořit podnikatelský plán a k čemu vlastně slouží? Podnikatelský plán je velmi užitečný, a i když si myslíte, že vše máte skvěle rozmyšlené a na nic nemůžete zapomenout, napsat si to a dát myšlenkám strukturu, vám velmi pomůže.

 

Fotografie: jak si vytvořit podnikatelský záměr

 

Obsahovat by měl především odpovědi na otázky:

 

 • V čem chci podnikat? Co chci prodávat? Proč by měli můj produkt/službu lidé chtít?
 • Kde budu podnikat? Jak velké prostory budu potřebovat?
 • Do čeho budu investovat? Kolik do toho budu investovat?
 • Jaká jsou rizika a jejich možné důsledky?
 • Za jak dlouho se mi investice vrátí?
 • Za jak dlouho budu mít z firmy finanční profit a kolik?

 

Na tyto otázky byste si měli ve vašem podnikatelském plánu umět odpovědět, rozpitvat je do detailů, držet se jich a průběžně je vyhodnocovat. Konkrétní kroky pro sestavení podnikatelského plánu najdete také v e-book knize Lukáše Karbana s názvem „Vysněná výplata aneb Jak začít podnikat“, o které se více zmiňujeme na konci článku.

 

Vyhněte se chybám a připravte se na podnikání zodpovědně

 

Připravte se na podnikání zodpovědně a zjistěte, jak začít podnikat od úspěšného podnikatele a majitele IT firmy Lukáše Karbana.

Na otázku, jaké byly jeho začátky v podnikání odpovídá: „Začátky nebyly vůbec jednoduché a byl čas, kdy nám s přítelkyní hrozil rozpad vztahu a jedli jsme jen rohlíky. Dnes ovšem můžu už říct, že jsem tam, kde jsem si přál být.“

„Mám šťastnou rodinu, 3 děti, 3 auta, dům, byt, plně fungující firmu, dvě servisní střediska na opravu počítačů, exkluzivní smlouvu na autorizované opravy počítačů pro světového lídra na výrobu počítačů a notebooků, spokojené zaměstnance, a především svou vysněnou výplatu.“

Přečtěte si celý Lukášův příběh o podnikání a vyhněte se nepříjemným chybám v začátcích. Ušetříte si tak spoustu času i peněz a rozjezd podnikání bude mnohem jednodušší.

 

 Fotografie: vysněná výplata aneb jak začít podnikatVysněná výplata aneb Jak začít podnikat

 

Vysněná výplata aneb Jak začít podnikat, jak jsme již zmínili, je název e-book knihy a především komplexní průvodce podnikáním.

 

Co vše v e-book knize naleznete?

 • Jak ovládat mysl ve vztahu k penězům
 • Jaká je podstata podnikání
 • Jak správně komunikovat se zákazníkem
 • Krok po kroku si sepíšete vlastní podnikatelský plán – v knize najdete detailní vysvětlení a návod
 • Jak propagovat firmu a dostat ji do povědomí potencionálních zákazníků – zjistíte jak na marketing a jeho konkrétní možnosti.
 • Jak postupovat, když firma vydělává – co dál?

 

A pokud nevíte, v čem je vůbec možné podnikat a třeba ani netušíte, že to, co rádi a dobře děláte jen pro radost, by vám mohlo třeba jednou vydělávat peníze, pak určitě využijete také bonus 99 tipů na podnikání. Ten je součástí e-book knihy a vy se možná budete divit, v čem všem se dá začít podnikat a možná vám i pomůže si úspěšně vlastní vysněné podnikání rozjet.

 

 

Post Your Comment Here

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Rolovat nahoru