fbpx
Jednoduchý návod, jak si zpestřit program s dětmi během pandemie

Jednoduchý návod, jak si zpestřit program s dětmi během pandemie

Pandemický svět je bláznivý. Trávíme dny zavření převážně doma. Zpočátku se to některým zdálo jako splněný sen, postupně se z něj ale pro některé lidi stává noční můra a doufáme, že se brzy vrátíme k normálnímu životu.

Kromě domácích povinností se hromadí i potíže s distanční výukou dětí. Do toho děti zlobí, protože už taky neví co se sebou. Zároveň není zdaleka tolik možností, kde upustit páru a odreagovat se jako dřív. Není divu, že občas máme pocit, že se doma zblázníme úplně všichni.

Proto je důležité přicházet se stále novými a originálními nápady, které zpestří tyto korona krizové dny a udělají je alespoň trochu speciální. Přinášíme proto několik tipů, jak si zpestřit každodenní program s dětmi během pandemie.

 

Časová kapsle

Časové kapsle mají dlouhou historii a těší se oblibě po celém světě. Většinou do nich lidé schovávají vzkazy pro příští generace. Proč si ale nevyrobit s dětmi takovou menší časovou kapsli, kterou vyzvednete např. za 10 let?

Pro výrobu časové kapsle budete potřebovat voděodolnou krabičku nebo nějaký box. Co umístíte dovnitř, je jen na vás a vašich dětech. A věřte nebo ne, i vymýšlení obsahu časové kapsle dokáže zaměstnat na pár hodin celou rodinu.

 

Tip:do schránky můžete umístit různé oblíbené předměty, dopisy nebo různé vzkazy. Doporučujeme do kapsle umístit také předměty typické pro dnešní dobu jako jsou např. vaše fotky, nebo novinové články o koronakrizi, nad kterými se budete za několik let snad už jen usmívat.

 

Po tom, co kapsli naplníte a pečlivě uzavřete, domluvte místo, kam kapsli uschováte. Mělo by být normálně nepřístupné, aby nelákalo k dřívějšímu otevření kapsle. Doporučujeme zakopat kapsli například na zahradě.

Pak už nezbývá než jen počkat do doby, na které se domluvíte a časovou kapsli po letech společně otevřete. Nakonec budete rádi, že jste časovou kapsli vytvořili, protože  v budoucnosti  přináší spousty milých odhalení a o zábavu na jeden den v přítomnosti máte určitě vystaráno.

 

Kreativní odpoledne

Máte děti s kreativní duší, ale už jste malovali snad všemi technikami a vyrobili nespočet ozdob z papíru? Možná je na čase jenom změnit techniku. Co takhle pustit se do malování triček?

Pokud se s dětmi v létě chystáte sjíždět třeba Vltavu, rozhodně není od věci vyrobit si taková vodácká trička s motivy pirátů, ryb, kotviček nebo s různými nápisy. V námořnickém nebo pirátském stylu se dá taky vytvořit celé kreativní odpoledne.

malování na trička

V případě, že by se vám trička snad nepovedla nebo byste si nakonec na vodu chtěli pořídit nějaká v lepší kvalitě, doporučujeme se v této době porozhlédnout také po potisku triček, který se v posledních letech těší velké oblibě.

 

Cvičení s dětmi

Ve zdravém těle, zdravý duch. A přesto, že sportování je pořád částečně omezeno, je třeba pracovat na své fyzické kondici. Pravidelné cvičení zároveň přinese vám i dětem do života jistý řád, zklidnění, psychickou pohodu a jistě přispěje i celkové imunitě.

Pokud nejste dostatečně vynalézaví na vymýšlení vlastních cviků, na internetu naleznete hodně cvičení určených i přímo pro děti, kde jsou cviky prováděny zábavnou formou a dětem mohou už po ránu nastartovat den správným směrem.

Kromě cvičení doma se určitě zabavíte také na procházce, kterou můžete doplnit o plnění různých úkolů a hledání pokladu nebo výletem na kolech.

Z dalších sportovních aktivit doporučujeme také cvičení jógy, běhání, hraní badmintonu nebo třeba skákání přes švihadlo.

 

Discgolf

Už jste slyšeli o discgolfu? Discgolf se stává v posledních letech poměrně oblíbeným sportem i volnočasovou aktivitou, při které se dostanete na čerstvý vzduch a ještě si užijete legraci.

Je obdobou golfu, kdy se ale používají místo holí a míčků frisbee talíře a místo jamek speciální koše. Cílem hry je dostat frisbee do koše na co nejmenší počet hodů stejně jako při golfu.

Pro začátek vám bude stačit obyčejný frisbee talíř, některá discgolfová hřiště talíře dokonce i půjčují. V České republice se nachází přes 100 hřišť a další stále vznikají. Stačí se tak jen podívat na internet, kam to máte z domova nejblíže a vyrazit si zahrát.

 

Zahradničení

Už přišel ten správný čas vzít do rukou motyčky a lopatky a vyrazit zpátky na zahrádky. I v případě, že zahradu nevlastníte nevadí, kousek zeleně a zahrádkářského ducha můžete dostat i do bytu.

Pořiďte si semínka bylinek nebo i paprik, rajčat či jahod a pusťte se s dětmi do sázení a pěstování na balkoně. Uvidíte, jakou budou mít děti radost, až uvidí první zelené výhonky rostlinek, které samy zasadily.

 

Nové dovednosti

I když máte pocit, že není co dělat. Vždy je! A věřte, že ať už sebe nebo své děti naučíte jakoukoli dovednost, bude to pro ně či pro vás investicí hlavně do budoucna. Navíc objevování nových dovedností by mohlo do vašeho života přinést i nové zájmy.

Můžete děti zapojovat do každodenního vaření a dát jim tak základy pro úspěšné zvládnutí kuchyně. Navíc vaření bývá doopravdy zábavou a kdo ví, třeba po pár týdnech pro vás připraví dobrou večeři, ani nebude vědět jak.

Nebo co takhle pořídit nový kvalitní foťák a začít fotografovat? To je jedna z dovedností, která by mohla zabavit také na delší dobu. Zvlášť pokud se rozhodnete zaplatit si s dětmi také nějaký online kurz nebo se pustit i do učení se úpravy fotografií.

Opravdu záleží, co vás láká za dovednosti. Každý má něco, co by se chtěl naučit. Ať už je to malování, krasopsaní, nějaký sport, hra na hudební nástroj nebo třeba programování. Jděte do toho právě teď.

 

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Rolovat nahoru