Fotografie: kam na kolečkové brusle

Je tu léto a s ním i čas všemožných letních radovánek, sportu a pohybu. Léto, zvláště letní podvečery se svými úžasnými teplotami, přímo vybízejí k tomu vyrazit někam ven, do přírody za pohybem. Pak se budou hodit kolečkové brusle, případně nová kolečka na brusle, pokud už brusle odmítají sloužit.

Vydat se můžete také na inline hokej – nezní to jako skvělá letní zábava? Oproti klasickému hokeji je inline hokej lehčí a pohodlnější, objemnou a těžkou výstroj můžete odložit. Je přece léto! Pokud zrovna nemáte spoluhráče, anebo si chcete na bruslích užívat jen tak vítr ve vlasech, máme jeden pražský tip. Tím je Trója. Kdo tam na kolečkových bruslích ještě nebyl, měl by to rychle napravit.

Nejlepší trasa pro kolečkové brusle v Praze?

Skutečně nádherných míst pro brázdění přírodou se i v Praze najde hodně. K těm nejoblíbenějším patří ty s výhledy na Vltavu. Právě úchvatné výhledy nabízí stezka vedoucí po pravém břehu Vltavy. Začíná v Tróji, je sjízdná od mostu Barikádníků a končí v oblasti Roztoků u Prahy. Vede až do Brnek, poblíž roztockého zámku a vodojemu Biotice.

Romantická stezka pro kolečkové brusle vede kolem galerie Trójský kůň, Trojského zámku s jeho skvostnými zahradami a také oblíbené zoologické zahrady. ZOO však není jediným lákadlem Tróji, i stezka pro kolečkové brusle stojí za to.

O zážitky je postaráno!

Trasa o délce asi 9 km nabízí příjemně hladký asfalt, ale i několik kopců, takže nechybí ani trocha toho dobrodružství. Některé sjezdy hrozí až koupáním ve Vltavě, doporučujeme tak hlídat rychlost a kolečka na brusle, na která by měl být spoleh.

Také se připravte na možné setkání s užovkami, kterým se tady líbí snad ještě více než bruslařům. Přestože jste na území českého velkoměsta, na této stezce vládne příroda. Narazíte zde však i na výdobytky moderní civilizace, třeba v podobě občerstvovacích zastávek. A to se hodí!

2019-06-27

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.