Fotografie: Lodička kreselní pravou mozkovou hemisférou

Začněte s dětmi kreslit pravou mozkovou hemisférou krásné obrázky

Kreslí vaše dítko rádo, ale vy máte čas od času pocit, že nerozeznáte, co je strom a co květina? Nezoufejte. Řešením by pro vás mohla být metoda kreslení pomocí pravé mozkové hemisféry, která se hodí jak pro dospělé, tak právě pro děti. A co je nejdůležitější? Se správně zvoleným lektorem, který má kladný vztah k dětem, bude vaše potomky kreslení bavit mnohem víc než předtím.

Na následujících řádcích vám sdělíme pár zaručených tipů, jak můžete své děti naučit kreslit pravou hemisférou a jaké přínosy to pro jejich další vývoj bude mít.

 

Zapojení správné hemisféry tak, aby výsledek byl co nejefektivnější

 

Fotografie: Bota - kresleni pravou hemisferou
Ukázka obrázku z kurzu pro děti kreslení pravou hemisférou

Na začátek je důležité ujasnit si, že slovo pravá neplní význam skutečné pravé hemisféry vašeho dítěte, ale rozumí se jí zapojení správné hemisféry tak, aby výsledek byl co nejefektivnější. V praxi to funguje tak, že se dítě naučí zapojit buď levou nebo pravou hemisféru podle toho, na co se v danou chvíli soustředí. Výsledkem je správné propojení a spolupráce obou hemisfér.

To znamená, že dojde k co největšímu zapojení dětských citů, snů, fantazie i samotné tvořivosti. Ty jsou uloženy v pravé hemisféře dítěte, i k užití logického myšlení a elementárních matematických dovedností nalézajících se v hemisféře levé. Možná jsme vás onou zmíněnou matematikou zaskočili. Ale nebojte se. Na mysli máme matematické schopnosti, díky kterým je dítě schopno odhadnout správnou vzdálenost očí od sebe či dobře „dosadit“ do obličeje nos.

 

 

Od kolika let je vhodné kreslení pravou mozkovou hemisférou?

 

Fotografie: Rostlina - kreslení pravou mozkovou hemisférou
Ukázka z kurzu kresení pravou mozkovou hemisférou

V kolika letech dítěte začít uvažovat o zápisu do kurzu? Odborníci doporučují od devíti let věku, ale dle našich zkušeností lze metodu uplatnit i na mladší děti. Především záleží, zda má vaše dítě dostatečně vyvinutou jemnou motoriku a vydrží se soustředit na jednu činnost delší dobu. Pokud vaše dítě rádo něco vyrábí (např. holčičky rády stříhají panenky z papíru, kluci rádi lepí papírové modely) a nebo skutečně často a s nadšením kreslí, pak si můžete být jisti, že je vývoj jejich jemné motoriky na správné cestě.

A proto je skvělé rozvíjet jí dál právě pomocí kreslení pravou mozkovou hemisférou. Metoda je rovněž vhodná i pro děti, které mají určitá zdravotní omezení. Pomoci může dětem, které trpí grafomotorickou poruchou. Tzn. horší koordinace těla a nedostatečný vývoj artikulačních orgánů) či dětem s dyslexií a dysgrafií.

 

Kladných výsledků dosahují i děti postižené poruchami autistického spektra, které jsou poté schopné nakreslit skutečně velmi podařené obrázky (fotografie v článku). I takto znevýhodněné děti budou z kurzu či z výtvarného kroužku odcházet s úsměvem na rtech. Jejich výtvory nebudou možná tolik propracované jako u zdravých dětí, ale na druhou stranu jim metoda pomůže uvolnit se a dosáhnout pokroku v mentálním vývoji.

Pokud se vaše dítě rádo věnuje kreslení, metodu určitě vyzkoušejte.

 

Tip: Vyzkoušejte online kurz „kreslení pravou hemisférou, kreslíme rostliny, předměty, zvířátka“ , který je pro děti ideální.

 

Online kurzy s možností si první lekce vyzkoušet

Nemáte čas docházet do živých kurzů? Nebo je vaše dítě introvertní povahy a v kolektivu by se necítilo dobře? Vyzkoušejte online kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou. Stačí se zaregistrovat přes e-mailovou adresu a první lekce si můžete vyzkoušet a zjistit tak, zdali vám a hlavně dětem daný kurz bude vyhovovat. 

 

 

Post Your Comment Here

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Rolovat nahoru