fbpx
Fotografie: magneticke stavebnice

Magnetické stavebnice z kulatých i hranatých magnetů. Jak na ně?

Magnetické stavebnice rozvíjejí kreativitu, představivost a také posilují prsty a uvolňují mysl po běžném hektickém dni. Na trhu je několik variant pro děti a také pro dospělé či starší děti. K těm patří magnetické hlavolamy NeoCube a UniCube. Podívejte se, jak je skládat.

 

Z držáku propisky stavebnice NeoCube

Magnetickou stavebnici NeoCube vymyslel jeden americký prodavač. Pomocí malých magnetů si přicvakl ke košili kovovou propisku, kterou předtím často ztrácel. S magnety si dál hrál. Z malých magnetických kuliček skládat různé tvary. Díky tomu se neodymové magnetické kuličky o průměru 5 mm staly základem nové magnetické stavebnice – hlavolamu NeoCube.

 

Z 216 magnetických kuliček kostka

Stavebnice obsahuje 216 kulatých magnetů, které vám dorazí v pěkné dárkové krabičce, složené do tvaru kostky. Když kostku rozložíte, můžete z malých magnetů skládat dvojrozměrné tvary, čtverce, obdélníky, hvězdičky, ornamenty, spojovat je do řetízků a náramku na ruku.

Pokud na sebe navrstvíte více řad magnetických kuliček NeoCube, sestavíte trojrozměrné objekty – kvádry, koule, jehlany, podobu diamantu, malé postavičky, zvířátka a věci běžné potřeby, a také základní tvar – magnetickou kostku. Tu tvoří 6 × 6 × 6 řad magnetických kuliček.

 

Fotografie: magneticke stavebnice

 

Nechtějí u sebe kuličky držet? Pootočte je

Když si s magnetickými kuličkami začínáte hrát, asi se vám stane, že u sebe nechtějí držet. Stačí je trochu pootočit a už to jde. Je totiž zapotřebí kuličky k sobě správně natočit magnetickými póly.

 

Skládejte a krájejte kartou

Ke skládání více řad kuliček k sobě, anebo jejich oddělování, se hodí plastová věrnostní karta z obchodu. Nedoporučujeme používat platební kartu s magnetickým proužkem, který by mohlo silné magnetické pole narušit.

 

Magnetické kuličky original i postříbřené, pozlacené a barevné

Původní stavebnice byla složená z kovově lesklých kuliček, dnes jsou známé jako magnetické kuličky NeoCube original. V současnosti jsou už k mání také kuličky postříbřené, černé, barevné, jako vícebarevné stavebnice nebo dokonce pozlacené či světélkující ve tmě.

 

Magnetická stavebnice UniCube – 5mm kostičky

Na podobném principu, jako hlavolam z kuliček, je vytvořená magnetická stavebnice UniCube z kostek. Tvoří ji 216 magnetických kostiček o rozměru 5 × 5 × 5 milimetrů. Hodí se na sestavování domů, staveb, hranatých postaviček a objektů známých třeba z Minecraftu.

NeoCube i UniCube jsou pěkným dárkem, ale nepatří do rukou malých dětí. Mohly by kuličky spolknout nebo si skřípnout prsty.

Plno inspirace na skládání z magnetických kuliček najdete na blogu Magnetik.cz, všechny možné varianty magnetických kuliček seženete na e-shopu Unimagnet.cz

Příjemné skládání!

 

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..