fbpx
Fotografie: malovani podle čísel tygr

Malování podle čísel, aneb vytvořte si vlastní umělecké dílo

Barvy, kreslení a malování. Koníček mnohých uměleckých duší a možná i některých neuměleckých. Někdo maluje, protože jde o zdroj jeho obživy, jiný maluje, protože rád vytváří krásné věci a někdo maluje, protože ho to zkrátka baví. Ne všichni z nás se však narodili s talentem Picassa. Existuje, ale způsob, jak si takové umělecké dílo může vytvořit každý z nás a to je malování podle čísel.

 

Omalovánky pro malé i velké

 

Fotografie: malování podle číselAni tolik nezáleží na tom, zda umíte malovat nebo ne. Malování podle čísel je založené na principu vybarvování oblastí s čísly barvami, ke kterým jsou jednotlivá čísla přiřazena.

Postupem času se pod vašima rukama rodí nádherná krajina, či portrét zvířete, nebo dokonce i autoportrét.

Motivů, které jsou převedeny na čísla existuje nespočet. Některé stránky dokonce nabízejí možnost vytvořit si vlastní motiv třeba z fotografie.

Od daných motivů se odvíjí i náročnost. Větší plochy totiž zvládnou vymalovat i děti, které si tím cvičí jemnou motoriku.

Zato pokud máte náročnější motiv, kde je spousta malých a úzkých ploch, vyžaduje malování značnou dávku soustředění a trpělivosti.

Cena se potom pohybuje zejména podle velikosti plátna, na kterém je daný motiv natištěn. Rovněž záleží na tom, zda chcete plátno již natažené na rámu, či zda si ho později necháte zarámovat sami.

 

Kde malování podle čísel sehnat?

Papírnictví – tento typ omalovánek lze sehnat v každém lepším papírnictví. Nicméně často zde najdete pouze základní nebo dětské motivy. Pořizovací cena zde bývá poměrně vysoká.

E-shopy – další možností jsou potom specializované e-shopy, kde vás uchvátí velké množství motivů. Rovněž se zde často prodává příslušenství jako jsou štětce nebo náhradní barvy pro případ, že vám některá z nich dojde nebo vyschne. 

Výhodou je především široká nabídka motivů a pak hlavně cena, která bývá zpravidla o dost nižší než při nákupu v tuzemsku. Naopak nevýhodou je doba dodání, která se pohybuje v průměru okolo měsíce.

 

 

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..