fbpx
Fotografie nábytek z palet

Nábytek z palet inspirace na zahradu

Nábytek z palet inspirace na zahradu je zde. Palety a jejich využití se staly trendem poslední doby. Pokud máte kreativního ducha a šikovné ruce, snadno si tak za minimum financí můžete vytvořit vnitřní i venkovní nábytek nebo různé dekorace.

A co všechno lze vytvořit z palet? Pojďme se na pár nápadů podívat.

Výroba nábytku z palet je nenáročná a efektivní

Palety se všeobecně těší velkému zájmu proto, že to je perfektní a levný materiál pro výrobu například venkovního sezení nebo i poliček do bytu. V zásadě jde jen o materiál, který se využívá v průmyslu pro přepravu nákladu, ale pokud si pár palet seženete (ať už starých či nových), můžete z nich hravě vytvořit nevšední nábytek z palet  inspirace na zahradu.

Pokud budete mít k dispozici palety starší, použité, je vždy důležité dřevo řádně ošetřit. Obrousit, použít penetraci a znovu natřít. Pak už lze hravě poskládat nejrůznější druhy nábytku.

Tip: Dárek pro muže – kovářem na zkoušku

Fotografie dřevěných palet
Vytvořte si třeba postel z palet

 

Využití palet pro venkovní dekorace

Jak už bylo zmíněno, venkovnímu využití palet se meze nekladou. Lze z nich vytvořit např. venkovní sezení z palet. Například různé lavičky, stolky nebo dokonce sedačky. Také je to vhodný materiál pro výrobu různých závěsných houpaček a závěsných dekorací, na které lze poté pověsit venkovní osvětlení či květináče s květinami. Jednoduchým využitím je obroušená, penetrovaná a natřená paleta, připevněná ke zdi, doplněná o háčky či úchytky. Snadno si tak vytvoříte závěsný držák na zahradní náčiní. Stejně tak lze stejným pracovním postupem paletu ošetřit a vyrobit z ní venkovní stojan na květináče či truhlíky.

Co se týče onoho venkovního nábytku, v tomto případě už je potřeba palety k sobě pospojovat. Zde se rozhodně doporučuje použít palety NOVÉ. Pracovní postupy snadno naleznete na internetu, je jich tam spousta. Nicméně je vždy nutné dřevo opět řádně ošetřit a natřít.

Tip: Podívejte se i na nejlevnější nábytek z masivuNábytek z palet inspirace na zahradu

Použití palet pro byt 

Bytové dekorace a nábytek pro jistotu opět vyrábějte z nových, nepoužitých palet. Budete tak mít záruku, že dřevo není napadeno nějakými škůdci a nerozšíří se vám tak v bytě. Z palet lze pro vnitřní prostory vyrobit taktéž naprosto cokoliv.

Od rámů postelí, na které už pak jen položíte matrace, přes bytové nástěnné dekorace, až po různé poličky a stolky. Představivosti se meze nekladou. Efektně vypadá například odkládací stolek, vytvořený spojením dvou palet k sobě. Uvnitř mohou být led světla, která stolek nádherně prosvítí. Výsledek vypadá velice efektně.

Fotografie palet na výrobu dekorace
Palety na výrobu dekorace

Pokud nestojíte o celý rám postele, můžete z palet vytvořit třeba jen čelo postele, na které připevníte světla. Dalšími možnostmi jsou závěsné policové díly nebo konferenční stolky. Konferenční stolek opět vznikne spojením dvou palet a zespodu připevněním koleček, aby bylo možné stolek dále přesouvat v místnosti. Oním spojením dvou palet vznikne i praktický vnitřní úložný prostor.

Hitem je také na zeď připevněná slabší paleta s nepravidelně poskládanými prkny. Zbavte se spodního “podstavcového” dílu a připevněte na zeď paletu, na kterou se opět hodí pověsit led světla. Velice efektně vypadají zavěšené květináče s živými květinami.

Pracovní postupy aneb jak na to?

Pracovních postupů pro zpracování palet naleznete na internetu či na YouTube spousty. Stejně tak i různých nápadů na jejich využití. Vždy je důležité dřevo řádně ošetřit, a to i v případě nových palet (u použitých je to samozřejmost). Stejně tak je potřeba používat správně nové a staré palety pro různá využití. Je to jednoduché. Šikovnější a zkušenější kutilové si tak mohou z palet nakonec vytvořit i například zahradní altán, jinak také zvaný gazebo. 

Fotografie nábytku z palet
nábytek z palet – návod

A kde palety sehnat?

Použité palety lze sehnat od firem, které už je k ničemu nepotřebují, nebo je lze pořídit v hobby marketu. Cena nových palet rozhodně není nijak závratná, a tak si díky tomu můžete vyrobit levný, ale za to zajímavý a funkční nábytek.

Podívejte se i na další články a DIY inspiraci

Nábytek z palet inspirace na zahradu

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..