fbpx
Fotografie: závěsné velikonoční kraslice z papíru

Návod na závěsné velikonoční kraslice z papíru

Velikonoce jsou skoro za dveřmi, a tak je nejvyšší čas začít s tvořením velikonočních dekorací, které navodí také skvělou jarní atmosféru. Připravili jsme pro vás návod na závěsné velikonoční kraslice z papíru. Nejlepšími pomocníky při tvoření jsou samozřejmě děti, které se díky této aktivitě zabaví, procvičí si jemnou motoriku a rozvinou svou fantazii. Výroba papírových velikonočních kraslic však nenadchne jen děti, skvěle si při ní odpočinou také rodiče.

Fotografie: kraslice z papíru - pomůcky obr. č. 2Pomůcky pro tvoření kraslic z papíru

Na samém začátku vyrábění si přichystejte potřebné pomůcky, abyste nemuseli zbytečně odbíhat od práce. K výrobě papírových kraslic budete potřebovat:

 • barevné papíry dle vlastního výběru
 • fantazii se meze nekladou, pokud seženete vzorované papíry nebo papíry s okrasným embosováním, použijte je klidně taky!
 • bílý tvrdý papír na šablony
 • psací potřeby – například barevné fixy, pastelky, tužky nebo voskovky
 • nůžky – pokud máte mladší pomocníky, určitě zvolte nůžky s kulatým hrotem
 • lepidlo na papír, nejlépe v tyčince. Dětem se s ním pracuje lépe než s tekutým
 • děrovačku
 • stužky nebo přírodní jutový provázek. Dá se použít i obyčejná nit, zavěšení pak bude méně nápadné
 • můžete využít také různých dekorací jako jsou samolepky, barevné lepící pásky se vzory, krajky, razítka a podobně. Děti určitě vymyslí mnoho způsobů, jak vajíčka ozdobit.

 

Postup, jak vytvořit závěsné velikonoční kraslice z papíru

Když jsme si přichystali potřebné pomůcky, můžeme se vrhnout na samotnou výrobu velikonočních vajíček. Nechte děti, aby vám také pomáhaly, není to nic těžkého, a navíc se u toho skvěle zabaví!

 

 1. Nejprve si vytvořte šablonu. Na čtvrtku nakreslete tužkou obrys velikonoční kraslice. Nakreslené šablonky si pečlivě vystřihněte. 

 

 1. Nyní budete potřebovat barevné papíry, připravené šablony kraslic a tužku. Nechejte děti, ať obkreslí pomocí šablon vajíčka na barevné papíry. Na jednu finální papírovou kraslici budete potřebovat 6 jednotlivých vajíček.

 

Foto: obkreslování kraslice

 

 1. Všechna obkreslená vajíčka pečlivě vystřihněte.

 

Fotografie: vejce z papíru

 

 

 1. Děti mohou kraslice nazdobit. zapojte fantazii a použijte barevné fixy, razítka, samolepky, barevné lepící pásky pro vytvoření proužků na kraslicích a cokoliv dalšího, co vás nebo vaše děti napadne.

 

Fotografie: výroba závěsných velikonočních kraslic z papíru

 

 1. Ozdobená vajíčka si rozdělte na hromádky po 6 kusech. Jednotlivá vajíčka přeložte svisle napůl.

 

přeložená barevná vejce 6

 

 1. Připravte si lepidlo. Každé vajíčko přilepte pravou spodní polovinou k levé spodní polovině dalšího vajíčka. Takto pokračujte se všemi šesti kusy. Nakonec slepte vejce k sobě tak, aby vytvořila pomyslný „kruh“ a vznikla kraslice.

 

kraslice z barevného papíru

 

 1. Aby byla vajíčka hezká na pohled, musí se k sobě přilepené strany přesně pasovat. Pokud někde kousek přečnívá, zastřihněte jej opatrně nůžkami.
 2. Děrovačkou udělejte na horní straně hotových vajíček dírku.
 3. Ustřihněte si kousek provázku nebo stuhy. Provlečte jej dírkou a zavažte na mašličku. Nezapomeňte, že musíte vytvořit smyčku na zavěšení.

7. Aby byla vajíčka hezká na pohled, musí se k sobě přilepené strany přesně pasovat. Pokud někde kousek přečnívá, zastřihněte jej opatrně nůžkami. 8. Děrovačkou udělejte na horní straně hotových vajíček dírku. 9. Ustřihněte si kousek provázku nebo stuhy. Provlečte jej dírkou a zavažte na mašličku. Nezapomeňte, že musíte vytvořit smyčku na zavěšení.

Máte hotovo!

Kam s hotovými kraslicemi?

Hotová papírová vajíčka si mohou děti zavěsit prakticky kamkoliv. Hezky se budou vyjímat na větvičkách, které si děti připraví do vázy nebo zavařovací sklenice. Tu také ozdobte mašlí ze stuhy nebo provázku. Vajíčka však nemusí být pouze k zavěšení. Přilepte je na špejli. Vytvoříte tak zápichy, které budou skvělou ozdobou jarních květináčů!

 

Podívejte se i na další diy návody a inspiraci pro tvoření s dětmi.

 

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Rolovat nahoru