fbpx
Fotografie: pánské běžecké boty

Po kterých pánských běžeckých botách se vyplatí sáhnout?

Jste zapáleným běžcem, ale vaše boty vaše tempo již nestíhají? Pořiďte si takové, ve kterých bude běh ještě větší radostí! Víme, po kterých pánských běžeckých botkách se vyplatí sáhnout. Víte, na co si dát pozor pří výběru bot, ve kterých se máte vaší oblíbené aktivitě věnovat?

Jak vybrat správné boty na běh? Velikost hraje prim!

Pokud jste momentálně ve fázi vybírání nových běžeckých bot, dost možná je právě velikost boty tím, na co byste se v první řadě měli zaměřit. Častou chybou, které se začínající běžci dopouštějí, je totiž právě špatně vybraná velikost. Bota určena k běhání by měla být vždy o půl čísla větší, než je velikost vašeho chodidla. Běžecká bota vás totiž nesmí nikde tlačit. Tím docílíte maximálního pohodlí při pohybu, a předejdete tak nepříjemným otlakům a utiskování nehtů, které mohou černat či zarůstat. Díky dostatečnému prostoru v oblasti špičky budete mít možnost opřít se o všechny prsty.

 

Hlídejte si terén i míru tlumení

Při výběru bot se rozmyslete, v jakém terénu se budete nejčastěji pohybovat. Jiné boty vyberete pro pevný povrch, jiné pro běhání po lese. Na závodění se vám budou hodit extrémně lehké boty, na dlouhé trasy zase boty, jež zaručí dostatečnou oporu vašim kotníkům. Důležité je vybrat i vhodné tlumení boty. To záleží na vaší váze i vzdálenostech, které budete běhat. Správné  tlumení může zaručit, že se vám bude komfortněji běhat. Ani tento aspekt tak není dobré podcenit. Běžci, jejichž váha je spadá spíše do nižší kategorie, výrazné tlumení nepotřebují. Naopak pokud je vaše váha vyšší, tlumení boty oceníte vy i vaše klouby.

 

Výběr běžeckých bot nepodceňte!

Určitě se nevyplatí uspěchat koupi běžeckých bot. Při výběru obuvi, ve které máte podávat maximální výkony, je nutné nepodcenit základní kroky. Dámské i pánské běžecké boty tak vybírejte s rozvahou. Vyberte takové, které vám budou dokonale sedět, a zároveň budou svými vlastnostmi odpovídat vašemu tempu i úrovni, na které se nacházíte. 

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..