fbpx
Fotografie: zdravotnické lehátko do ordinace

Podle čeho vybrat vhodné zdravotnické lehátko do ordinace

Zařizujete si vlastní ordinaci, wellness, kosmetický či masážní salon, kde se neobejdete bez zdravotnického lehátka? Víte, jaké typy lehátek na trhu najdete a podle čeho se řídit při výběru a koupi lehátka? V článku zjistíte, na co si při výběru zdravotnického lehátka do ordinace dát pozor. S jakými typy zdravotních lehátek se můžete setkat a kde je koupit.

 

K jakému účelu bude zdravotnické lehátko sloužit

V první řadě je důležité vědět, k jakému účelu bude zdravotnické lehátko sloužit. V případě, že zařizujete zdravotní ordinaci a hledáte vyšetřovací lehátko, budete se řídit jinými parametry, než pokud zařizujete masážní či wellness salon. Na trhu najdete hned několik typů zdravotnických lehátek. Každé je určeno pro jinou profesi a zdravotní zaměření.

Typy zdravotních lehátek:

  • Rehabilitační lehátka
  • Skládací masážní stoly
  • Vyšetřovací lehátka
  • Transportní lehátka

Jaké parametry by měla lehátka splňovat a čím se tedy řídit při výběru? Pojďme si jednotlivé typy lehátek rozebrat detailněji.

 

Pevná konstrukce, kvalita materiálu a snadná údržba je základem pohodlného vyšetřovacího lehátka

V případě že provozujete soukromou ordinaci či masážní salon, je především důležité, aby pohodlné vyšetřovací lehátko či masážní stůl bylo vyrobeno z pevné konstrukce a z trvanlivého a odolného materiálu, který nabízí pohodlí i bezpečnost. Zároveň by mělo mít široký, pohodlný pult a konstrukci vyrobenou z kvalitní oceli či dřeva. U masážních stolů je potřeba vzít také v potaz, jak rychle a snadno se dá složit a rozložit.

 

Fotografie: zdravotnické lehátko

Transportní lehátka se využívají především k přepravě pacientů. Standardem by u nich měla být nastavitelná výška za pomoci hydraulického válce, konstrukce z oceli a čalounění odolné proti poškrábání či protržení. Ideální transportní lehátko by se mělo přizpůsobit pacientovi. Tedy jeho váze, výšce. Standardem u kvalitních transportních lehátek je také nastavitelná opěrka hlavy i část pro ležení, aby se pacient cítil na lůžku pohodlně a bezpečně.

Rehabilitační lehátka jsou určena pro využití při rehabilitacích, masážích či fyzioterapiích. Pevná konstrukce a kvalitní materiál odolný proti vnějším vlivům je i zde priorita. Zároveň by rehabilitační lehátko mělo být vybaveno i dalšími doplňky, jako jsou například: nastavitelné područky, kolečka či dálkové ovládání výšky lehátka, které jeho komfort ještě zvýší.

 

Kde vybrat kvalitní a všechny parametry splňující zdravotnické lehátko

Kde kvalitní zdravotnické lehátko sehnat? Pestrou nabídku zdravotnických lehátek, rehabilitačních pomůcek a zdravotnického vybavení najdete v nabídce obchodu firmy JUVENTAS, která na trhu působí již od roku 2006. Jejich produkty jsou dováženy do nemocnic, zdravotnických zařízení, masážních a lázeňských salonů po celé Evropě. Navíc v případě, že si nebudete jisti s výběrem nebo budete při výběru lehátka mít doplňující dotazy, stačí firmu JUVENTAS kontaktovat na jejich webových stránkách přes kontaktní formulář. Kvalifikovaná osoba se s vámi spojí a doporučí vám to nejvhodnější vybavení do vaší ordinace. Jejich produkty mají potřebné certifikace a nabízí maximální komfort a bezpečí pro vaše klienty.

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Rolovat nahoru