Práce z domova - 4 tipy kde ji hledat

V dnešní době je spousta možností, jak si na internetu vydělat peníze. Práce z domova je u nás čím dál více vyhledávaná a žádaná. Nabídek najdete na internetu opravdu hodně, ale jak poznat, že to není podfuk? Jak neskočit podvodníkům na lep? 

Práce z domova není v ČR stále standardní nabídkou zaměstnavatele. Proto jsme pro vás připravili několik tipů na práci z domu a jak si vydělat díky internetu slušné peníze ať už jako brigádník či OSVČ.

Jestli rádi píšete, fotíte nebo jste v nějakém oboru expert a své zkušenosti byste rádi předali dál, pak je tento článek právě pro vás.

Práce z domova – dělej co tě baví!

Práce z domova se může zdát jako pohoda a bez šéfa za zády naprosto pohádková představa, ale je to tak i doopravdy?  Pokud budete pracovat z domu, připravte se nejen na finanční úřad a odovod daní (v případě, že budete spolupracovat s klienty na IČO), ale také se můžete setkat s nepochopením ze strany okolí.

Zde v ČR bohužel práce z domova zatím není úplně běžná záležitost, jako jinde ve světě. Pokud to víte a i tak chcete vyzkoušet, jaké je to pracovat doma, tak zde pro vás máme 4 tipy jak na to.

Psaní článků – copywriting

Zde není nutné IČO. Je nutné ovšem si zajít na finanční úřad v místě bydliště a nahlásit, že se touto činností živíte. Oni vás budou mít v merku a každý měsíc odvedete daň z příjmu.

Zde doporučuji přečíst tento článek, kde najdete kdy musíte odvádět daň, kolik, jak často podávat daňové přiznání a další – daň z příjmu fyzických osob


Pokud ovládáte český jazyk a píšete bez chyb, můžete vydělávat na psaní textu.

Internetové magazíny, eshopy, blogy, firemní stránky, všichni potřebují textový obsah.

Práce z domova – Specializujte se na váš koníček

Jestliže dobře rozumíte nějakému tématu, můžete se na něj specializovat a začít pracovat pro úzkou část trhu. Můžete také psát články na více témat. Pamatujte ale, že je nutné psát hodnotné články, které čtenářům předají nějakou hodnotu. Pokud budete psát o cestování, je dobré když jste v dané lokalitě byli a víte o ní více. Jednoduše pište taková témata, ke kterým máte blízko. Pokud nerozumíte chytrým hodinkám, nebo počítačové technice a budete o tom psát, dobře to určitě nedopadne.

Foto:copywrriting pro e-shopy
copywrriting pro e-shopy

Je tedy nutné si před psaním článku o tématu něco zjistit a udělat alespoň základní rešerši. Čím více znalostí a zajímavých informací pro čtenáře přidáte, tím více budete úspěšní.

Najít zakázku na psaní článků, recenzí, povídek atd.  není vůbec těžké, zde sdílíme pár tipů.

Poptávky, nabídky, prodej textů online

Knihy pro rozvoj

Kurzy pro rozvoj

Tvorba grafiky

Další možností práce z domu, je naučit s nějakým grafickým editorem. Jednou z možností je například free úprava fotek v programu Zoner, nebo placený program Adobe Photoshop.

Program nainstalujte a projděte pár návodů nebo se přihlaste do těchto kurzů: 

S oběma editory se dá poměrně rychle seznámit a naučit. Postupem času se můžete dostat k složitějším a lépe placeným zakázkám, jako je tvorba vizitek, logotypů, úprava fotografií aj.

Po dosažení jisté zdatnosti už si pak můžete brát veliké projekty jako je tvorba grafiky pro web. Záleží co vám půjde nejvíc a co vás bude bavit.  Jako práce z domu ideální, nemusíte komunikovat s lidmi, domlouvat obchody atd.

Knihy, které vám v začátcích pomohou:

Můžete také vytvářet grafické prvky pro fotogalerie, ve kterých si budou lidí vaše obrázky kupovat. Takhle se dá vytvořit pasivní příjem, je to ale běh na dlouhou trať a pár let vám budování výdělečného portfólia zabere prodávat můžete např. na shutterstock. Nahrajte fotky a počkejte na schválení. Minimální velikost jedné fotografie je min. 4 MB. Proto pokud máte fotoaparát nastavený na menší rozlišení,  je na čase to změnit.

Na trhu je veliká poptávka po tvorbě a úpravách grafiky a potenciál pro růst je velmi vysoký.

Překlad textu

Překladání textů
Umíte cizí jazyk? Uživíte se jako překladatel.

Pro tuto činnost je nutné umět dobře cizí jazyk. Angličtinu, němčinu, ruštinu, případně nějaký jiný. Na internetu se často najdou zakázky na překlad textu. Na rozdíl od samotného psaní -zde nemusíte nic vymýšlet.

Dostanete již hotový text, který musíte přeložit. Vše se odvíjí od toho, jak dobře jazyk umíte. Jestliže vám jde dobře, práce rychle odbývá a můžete si tak přijít na pěkné peníze. Pakliže jste v překladu pomalejší, může jít hlavně o skvěle zdokonalení v jazyku s finančním ohodnocením.

Tipy kde hledat:

Podívejte se na kurzy AJ:

  • Easy lingo – Angličtina – snadno a rychle, máme vyzkoušeno a můžeme jedině doporučit
  • Online jazyky – Angličtina, Španělština, Ruština, Italština a další

Korekce textu

I korekce textu je velmi důležitá. Jestliže jste zdatní v češtině, můžete začít pracovat pro nějakou redakci jako korektor. V textech budete hledat a opravovat chyby a redakce vám za to bude platit.

Nejde o nic náročného, jediný předpoklad je umět dobře češtinu.

Přemýšlíte o tvorbě webu a pasivním příjmu? Nevíte jak na to? Spusťte si první lekce zdarma online kurzu WEB ZISK – komplexní průvodce tvorbou webu.

Byl článek užitečný? Máte jiné tipy jak najít práci z domu? Napište nám a podělte se o ně s ostatními.

2018-09-28

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.