fbpx
Fotografie: pila

Profesionální práce se dřevem se neobejde bez moderních nástrojů

Pokud vás živí jedno z nejstarších řemesel v historii, máte o zakázky postaráno. Každý zkušený truhlář má naprosto zabrané kapacity, přičemž se není čemu divit. Lidé neustále potřebují nábytek, sportovní vybavení, stavební materiály i celou řadu dalších pomůcek. K tomu připočtěte snižující se počet řemeslníků a máte vyhráno. Jaké vybavení nesmíte podceňovat?

Rychlost, přesnost i kvalita

Výběr vhodného náčiní je stejně důležitý jako samotná práce. Čím výkonnější a kvalitnější pomůcky používáte, tím přesněji, svižněji a levněji dokážete splnit svěřené úkoly. Mezi nejčastější starosti nezkušených truhlářů patří hlavně ruční kotoučové pily. Těch v dnešní době naleznete ohromné množství, ale jen některé stojí za vaši pozornost.

Obecně se dá říct, že mezi nejkvalitnější výrobce patří Bosch, Festool, Makita či třeba Narex. Dané firmy jsou známé produkcí odolných a spolehlivých zařízení, která vydrží sloužit dlouhá léta. To však neznamená, abyste si ihned běželi pořídit libovolnou položku z jejich skladu.

Technické parametry

Podstatnou součástí úspěchu je totiž příkon konkrétního kusu, stejně jako otáčky, řezný výkon v určitém úhlu, hloubka řezu a samozřejmě i celková hmotnost. Pokud se v těchto kritériích neorientujete, určitě se vám bude hodit profesionální pomoc. V současné době nemusíte jezdit do kamenných poboček a ptát se zkušené obsluhy. Bohatě vám postačí otevřít si webové stránky specializovaného e-shopu a podívat se tam.

Ať už sháníte pily, řezné kotouče na dřevo, přípravky, svěrky, spojovací materiál, či vás zajímá spíše nová frézka, obraťte se na zkušené profesionály z Šimek proficentrum. Ti se ve svém oboru pohybují už déle než třicet dlouhých let, přičemž v současnosti provozují online obchod s ohromně pestrou nabídkou.

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..