Fotografie:Hřensko a tip na výlet na Pravčickou bránu

Kam na výlet s dětmi, abyste si to užili všichni? Máme pro vás tip na výlet, který se bude líbit nejen dospělým, ale i dětem. Tip na výlet a ubytování v Hřensku. Konkrétně výlet na Pravčickou bránu, kterou jsme navštívili a máme pro vás aktuální fotky přímo z Pravčické brány i informace, kde se dobře ubytovat i s dětmi, nebo wellness relax pro páry.

Jestli se rozhodujete kam na dovolenou nebo jen na prodloužený víkend v ČR, podívejte se na fotky z našeho víkendu na Pravčickou bránu a zajistěte si ubytování v srdci Českého Švýcarska včas než bude obsazeno.

České Švýcarsko – Hřensko

Hřensko, je velmi oblíbeným a známým turistickým místem v srdci Českého Švýcarska. Jedná se o obec, která leží na soutoku dvou řek – Labe a Kamenice. Návštěva Hřenska bude pro vás nezapomenutelným zážitkem a už při příjezdu do Hřenska budete obdivovat vysoké pískovcové masívy skal, které se tyčí nad řekou Labe.

Fotografie: Pravčická brána
Výhled z Pravčické brány

Kam na výlet s dětmi v Hřensku?

My jsme vyrazili na Pravčickou bránu, ale vydat se můžete i na soutěsky řeky Kamenice a projet si je s dětmi na lodičkách. My zvolili výšlap v počasí lehce pod 0 stupni a užili jsme si to krásně.

Cestou na Pravčickou bránu jsme se zahřáli chůzí a kochali se pískovcovými útvary, které lemují celou cestu a z jsou ozdobeny obrovskými rampouchy. Cesta je velmi dobře schůdná i v zimním období. Je potřeba dávat pozor na ledové jazyky, kterým se dá snadno vyhnout.

Tip na výlet a ubytování v Hřensku

Podívejte se na fotografie z výletu na Pravčickou bránu

Fotografie:Počátek cesty k Pravčické bráně
Počátek cesty k Pravčické bráně
Fotografie: Tip na výlet s dětmi Hřensko
Po cestě potkáte kamínkové zátiší
Fotografie: rampouchy na pískovcových skalách
Rampouchy na pískovcových skalách
Fotografie:cesta k Pravčické bráně
cesta k Pravčické bráně
Fotografie:Pod Pravčickou bránou
Pod Pravčickou bránou
Fotografie: Pravčická brána
Pravčická brána
Fotografie: cestičky a zákoutí kterými se dostanete k Pravčické bráně
cestičky a zákoutí kterými se dostanete k Pravčické bráně
Fotografie:Pravčická brána
Pravčická brána

Kudy na Pravčickou bránu?

Můžete si vybrat ze dvou směrů, záleží na tom, kde se ubytujete.

  1. trasa vede z Hřenska a je značena velmi dobře., ztratit se nemůžete. Tuto trasu jsme vyzkoušeli a můžeme vřele doporučit. Vydáte se po červené turistické značce a půjdete asi 2 km po silnici do kopce, kde narazíte na odbočku, po které se vydáte vzhůru za Pravčickou branou. Trasa z Hřenska až na Pravčickou bránu je dlouhá cca 4km.
  2. trasa vede z Mezní louky a je také značena červeně. Dostanete se na Gabrielinu stezku, která vás dovede až na Pravčickou bránu. Délka cesty je 6 km.

Parkoviště je vždy značeno. Auto můžete nechat buď v Hřensku a jít pěšky nebo si popojet blíž a nechat ho stát pod lesní cestou.

Tip: Sledujte si na mapě kde všude už jste byli a vytvořte si vlastní mapu zážitků

Tipy na ubytování v Hřensku pro rodiny a děti

1)  Hotel u Fořta

Nejoblíbenjším ubytovacím zařízením a zároveň i hotelem s jedním nejlepším hodnocením zákazníků je hotel u Fořta.

Ubytovat se můžete v pokojích, apartmánech, bungalovech a vše má svou vlastní koupelnu a TV. Hned u hotelu je autobusová zastávka. Hotel je vhodný jak pro rodiny a děti, tak i pro páry, kteří si chtějí užít dovolenou v přírodě s kvalitním a levným ubytováním.

Klikněte ZDE a zjistěte další informace o ceně, dostupnosti ubytování, recenze. 

2) Zrekonstruovaná Stará Plynárna

Fotografie:stará plynárna penzion
stará plynárna penzion

Penzion Stará Plynárna se nachází ve středu Hřenska a jedná o opravdu speciální ubytování.  Ačkoliv název zní trochu děsivě, jedná se o nově zrekonstruovanou budovu, která vás už pohledem z venčí nadchne.

Fotografie:stará plynárna penzion
stará plynárna penzion

Rodiny, které navštívili penzion i lokalitu dali tomuto ubytování hodnocení 9,8 – tedy nejvyšší hodnocení ubytování v Hřensku, které můžete najít. Tento penzion má aktuálně nejlepší poměr ceny a kvality v dané lokalitě.

Klikněte ZDE a zjistěte další informace o ceně, dostupnosti ubytování, recenze. 

3) Penzion Přívoz

Penzion Přívoz najdete také v Hřensku.  Vyrazit můžete i do Drážďan, které jsou vzdálené 58km. Penzion nabízí pokoje s vlastní koupelnou a rychlovarnou konvici. Vzdálenost od Bad Shandau je 13,5km. V tomto penzionu na vás dýchne přímo rodinná atmosféra.

Klikněte ZDE a zjistěte další informace o ceně, dostupnosti ubytování, recenze. 

4) Hotel Praha – Hřensko

Fotografie:Hotel Praha Hřensko
Hotel Praha

Hledáte hotel se snídaní hned v srdci Hřenska se snídaní a parkováním hned u hotelu? Jste kuřáci a hledáte hotel s balkonem?

Hotel Praha nabízí soukromí, pokoje s balkóny, vlastním sociálním zařízením a snídaně jsou v ceně.

Klikněte ZDE a zjistěte další informace o ceně, dostupnosti ubytování nebo recenze. 

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme ať si to pořádně užijete!

Airbnb – levné ubytování pro každého

Získejte slevu až 725 Kč na rezervaci ubytování přes portál AIRBNB.  Tento portál využívám především pro letní dovolené, kde seženeme levnější ubytování se vším co potřebujeme. Vyzkoušejte Airbnb i vy a získejte slevu na ubytování 725 Kč + další slevu na zážitek. Stačí se prokliknout odkazem níže a SLEVA je vaše.

Přejeme krásnou dovolenou!

2019-01-24

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.