fbpx
Fotografie: úprava fotek online

Úprava fotek online aneb jak do Adobe Photoshop nahrát brushe a akce

Po chvíli práce v Photoshopu přijdete na to, že předinstalovaná nabídka je dost omezená a pro vaše projekty zkrátka nestačí. Rozhodně ale nemusíte zoufat. Existuje totiž snadný způsob, jak nabídku rozšířit. Tím se vám otevře spousta možností a záleží pak jen na vás a vaší fantazii, jak s nimi naložíte. Jak nahrát do Photoshopu brushe a akce vám ukážeme v tomto článku.

Úprava fotek online – nahráváme brushe

Brushe jsou v překladu štětce. V základu je známe jako “kolečka”, kterými můžeme na plátno malovat. Dají se stáhnout ale další brushe (např. kouř, oblaka, nápisy, květiny apod.), které fungují podobně jako razítka.

Pokud se s nimi naučíte pracovat, rozhodně to obohatí vaše výtvory. Když chceme nahrát nové brushe, musíme nejdřív nějaké stáhnout. Existuje spousta stránek, které nabízí brushe jednak zdarma, ale i placené. Širokou nabídku brushů zdarma najdete např. na www.brusheezy.com/free/photoshop. Zde si stačí nějaký vybrat a stáhnout.

Foto: úpava fotek online

Foto:jak do photoshopu nahrát brush

Brushe bývají staženy v zip souboru, takže je třeba soubor nejprve extrahovat. Poté, co jsou soubory extrahovány, najdeme ve složce většinou hned několik souborů (credity, někdy i návody apod.). Nás ale primárně zajímá soubor s koncovkou ABR.

Foto:úprava fotek online

Nyní si otevřeme samotný Adobe Photoshop. Na obrázku níže máte zvýrazněnou ikonku brushe (vlevo), dále pak nabídku brushe (nahoře) a nabídku po rozkliknutí (v prostoru ohraničeno růžově). V nabídce můžete vybírat jednotlivé brushe a určovat jejich velikost. Chcete-li však nahrát nové brushe, klikněte na ozubené kolečko (označeno modře).

Foto: jak nahrát brush do photoshopu

Po rozkliknutí tohoto kolečka se zobrazí nabídka, ze které vybereme načíst brushe (load brushes). Následně se otevře systémové okno, ve kterém je třeba vybrat složku, kam byly brushe staženy (soubor ABR). Následně klikneme na tlačítko načíst (load) a brushe se nám ukážou na konci nabídky.

Záleží pak už jen čistě na vaší fantazii, jak s nimi naložíte. Dokážou se s nimi udělat divy. Kouřové brushe jsou skvělým doplňkem fotografií. Brushe obecně jsou pak nezbytným doplňkem většiny grafických děl.

Foto:úprava fotek online
úprava fotek online

Úprava fotek online – nahráváme akce

Akce jsou v Photoshopu obdobou dnes již rozšířených filtrů. V základu jich také nenajdete moc, proto je dobré nějaké dostahovat. Existuje spousta stránek, kde se dají akce stáhnout, jak placené, tak neplacené.

Osobně stahuji akce na http://deviantart.com, kde si zadám „free actions photoshop“. Ale jistě jich spoustu najdete i na Googlu. Stránka sice vyžaduje registraci, ta je ale zdarma a najdetee zde hodně užitečných věciček do Photoshopu včetně brushů

Jak na úpravu fotek online
Jak na úpravu fotek online

Poté, co si akce vyberete, stáhnou se vám jako zip soubor, který je třeba extrahovat stejně jako brushe. Stejně tak najdeme v extrahované složce pravděpodobně více souborů. Tentokrát se naše pozornost upře na soubory s koncovkou ATN.

Pustíme tedy Photoshop. Pokud jste akce nikdy nepoužívali, pravděpodobně se vám stane, že paletu akcí neuvidíte. Zobrazit ji můžete kliknutím na okno (window), kde zaškrtnete akce (actions). Ty se vám pak zobrazí v panelu vpravo.

Foto: úprava fotek online
úprava fotek online

Nové akce pak přidáme rozkliknutím šipečky se seznamem, kde zvolíme načíst akce (load actions). Stejně jako u brushů vybereme soubor s akcemi (soubor ATN) a potvrzením se akce načtou.

Foto: online úprava fotek
úprava fotografií online

Nové akce najdete v seznamu na konci a jejich využití pak záleží jen na vás. Akce dokážou dodat vašim fotografiím šmrnc. Obrovskou výhodou je, že jejich použití je jednoduché a na internetu se jich dá najít spousta.

Foto: online úprava fotek
První obrázek je originální. Následující obrázky pak ukazují, co vše lze se staženým balíčkem akcí vyrobit

Tip: vyzkoušejte také ořez fotografie v Adobe photoshop

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..