fbpx
Fotografie: závěsy do bytu

Vyberte si ideální závěsy do bytu

Závěsy mnozí z nás dodnes považují za estetický doplněk, mnoha interiérů, opak je však pravdou. I když k zatmívání interiéru a ochraně soukromí dnes lidé používají spíše žaluzie, vnější či vnitřní rolety, je tu stále jedna důležitá funkce, o které se mluví až v posledním roce.

Závěsy mohou pomoci ušetřit za topení

Pokud si zvolíte správný typ, a hlavně délku závěsu, můžete za topení ušetřit nemalé peníze. Jestliže budete závěsy přes noc zatahovat, zabrání pronikání chladu od oken do místnosti. Přeci jen můžete mít i ty nejúspornější okna, ale vždy budou jejich skla chladná a tento chlad bude pronikat do místnosti.

Z ohledu na úsporu je pak vhodné závěsy naopak přes den, hlavně za slunečných zimních dnů nechat roztažené, protože se interiér může dodatečně ohřívat slunečními paprsky a prospějete tak i svému zdraví.

Již výše bylo zmíněno, že důležitá je i správná délka závěsů. Pokud máte v bytě či domě klasické radiátory, tak by je nemělo nic překrývat. Právě naopak záclony i závěsy by měly končit aspoň 5 cm nad nimi, aby nebránili cirkulaci teplého vzduchu a neohřívala se jen zeď u okna. Na krásné závěsy různých délek se můžete podívat na https://restilo.cz/zavesy, kde můžete pro výběr správné délky závěsu použít šikovné filtry.

Vybírejte podle počtu vláken

Ať hledáte závěsy do obývacího pokoje, kde vám mají dopřát soukromí nebo zatemnit okno, abyste pohodlně viděli na televizi či závěsy do ložnice nebo dětského pokoje, měl by vás zajímat jeden důležitý ukazatel, a to gramy na metr čtvereční.

U závěsů totiž dokáží gramy na m2, velmi efektivně vystihnout, zda se jedná o klasické závěsy nebo velmi oblíbené závěsy zatemňovací. V praxi se totiž můžete často setkat s tím, že vám bude chybět označení, o jaký závěs se vlastně jedná. Pokud hledáte zatemňovací závěsy pohybuje se ukazatel gramů na metr čtvereční asi okolo 500 g.

Design je také velmi důležitý

Aby se stal závěs zároveň i ozdobou jakéhokoli interiéru měl by mít nejen správnou barvu, ale i vzor. Většina výrobců reaguje na proměny interiérových trendů bleskovou rychlostí, takže třeba na https://restilo.cz/zatemnovaci-zavesy, najdete krásné kousky do každého pokoje ve vaší domácnosti.

Opravdu široký sortiment z oblasti bytových textilií najdete na restilo.cz, který je specialistou na interiérový design. Zákazníci si u nich cení výrobků vysoké kvality za rozumné ceny, ale i skvělé komunikace a služeb!

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..