fbpx
Fotografie: Stromeček - přání k Vánocům

Vyrobte si originální vánoční přání pro své blízké – cardmaking

Vyrobte si originální vánoční přání pro své blízké. Cardmaking neboli výroba přáníček z papíru je zábava pro celou rodinu. Zapojte děti a tvořte krásná přání k Vánocům pro své blízké. Připravili jsme pro vás vánoční inspiraci v podobě krásných vánoční přání.

 

 Vánoční přání – stromek

Co budeme k výrobě vánočního přání potřebovat?

 • 1 bílý tvrdý papír
 • 1 zelený tvrdý papír
 • třpytivé hvězdičky či vločky
 • lepidlo

 

Fotografie: vánoční přání stromek

 

Postup:

Bílý papír zmenšíme na potřebnou velikost přání, přehneme jej napůl a vytvoříme si tak základ přání. Na zelený papír si odměříme šest postupně se zvětšujících obdélníků.

Kratší strana obdélníku vždy musí být přesně polovina delší strany, př.: 2×4 cm, 3×6 cm, 4×8 cm, 5×10 cm atd. Následně jednotlivé obdélníky vystřihneme a dva horní rohy každého z nich přehneme do středu spodní strany.

Fotografie: DIY vánoční přání - cardmaking postup

 

Takto vzniklé trojúhelníky postupně lepíme odshora (od nejmenšího trojúhelníčku) směrem dolů tak, aby se jednotlivé trojúhelníky polovinou překrývaly. Po nalepení největšího, tedy nejnižšího, trojúhelníku nám vznikne strom. Do okolí můžeme nalepit nějaké hvězdičky nebo vločky na ozdobení. Vnitřní strany vyplníme libovolným textem/dopisem/nápisem, zkrátka čímkoliv chceme.

Vyšívané vánoční přání

Co budeme k výrobě vánočního přání potřebovat?

 • 1 tvrdý bílý papír
 • jehlu
 • nitě či bavlnky potřebných barev

 

Fotografie: vyšívané vánoční přání

 

Postup:

Bílý papír zmenšíme na potřebnou velikost přání, přehneme jej napůl a vytvoříme stříšku, která bude stát. Než začneme vyšívat, nejprve si tužkou načrtneme a vyznačíme body obrazce, který chceme vytvořit. Bude se nám tak daleko snáz pracovat a výsledek bude přesný a úhledný.

jak vytvořit vyšívané vánoční přání

Nyní přijde na řadu jehla a nit. Vždy začínáme vyšívat ze zadní strany přání, aby nevzhledné součky nebyly vidět. Pokud vyšíváme nití, doporučuji každý kousek prošít dvakrát, aby byl obrázek pěkně výrazný. Při zakončení daného úseku opět nit či bavlnku ustřihneme a souček uděláme na zadní straně. Přání můžeme dozdobit nápisem či kresleným obrázkem.

 

Stromeček pro děti

Co budeme k výrobě vánočního přání potřebovat?

 • 1 tvrdý hnědý papír
 • 1 bílý měkký papír
 • kousek třpytivého balícího papíru
 • bílou temperu + štětec

 

Fotografie: Stromeček - přání k Vánocům

 

Postup:

Tvrdý hnědý papír si zmenšíme na velikost A5 a přehneme jej napůl. Z bílého papíru vytvoříme “harmoniku“. A to tak, že začneme od kratšího okraje papíru, který přehneme o 1 centimetr a dále jej po centimetru přehýbáme, dokud nebude tímto způsobem poskládaný celý papír.

Poté okraj papíru rozčleníme na pět postupně se zvětšujících částí, které nůžkami oddělíme. Vznikne nám pět menších “harmonik“, které vzestupně nalepíme doprostřed vnitřní strany hnědého papíru tak, aby největší kousek byl dole.

 

Fotografie: Přání k Vánocům - vánoční stromek

 

Cardmaking aneb tvoříme originální přání z papíru

Další inspiraci pro tvorbu krásných přáníček najdete v online kurzu cardmaking, který  nabízí první lekce zdarma. Nechte se inspirovat a vyzkoušejte si první lekce zdarma.

 

 

Post Your Comment Here

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Rolovat nahoru