Fotografie stojanu na svíčky

Svíčky máme doma snad všichni. Za zimních večerů vykouzlí příjemnou atmosféru, stejně tak vonné svíčky zase provoní náš byt. Pokud ale chceme být originální a mít zajímavě řešené stojánky na svíčky, zde přinášíme zajímavé tipy na stojany na svíčky. Nechte si poradit jak na to a zkuste si doma vyrobit vlastní stylový stojan na svíčky.

Zajímavé tipy na stojany na svíčky

Jak si vyrobit stojan na svíčky
Jak si vyrobit stojan na svíčky

Originální svícny a jejich dekorační využití

Nejobvyklejší jsou samozřejmě čajové svíčky, které má doma skoro každý. Lze je využít do různých lucerniček nebo obyčejných svícnů. Jsou ale i způsoby a nápady, jak stojánky díky vlastní zručnosti oživit a mít tak originální dekoraci. Standardně jsou pro svícny využívány malé skleničky, které by měly být z odolného skla, nebo keramické svícny. Stejně tak se ovšem dají využít různé vázy či sklenice na víno. Ty jednoduše otočíme dnem vzhůru a na vrchol podstavce skleničky položíme svíčku. Do prostoru sklenice můžeme ukrýt živý květ nebo jinou dekoraci. Perfektně se tak tato dekorace hodí pro slavnostně prostřený stůl.

Jak si jednoduše vyrobit vonnou svíčku?

Na to postačí obyčejná neparfemovaná čajová svíčka. Do nádoby či sklenice, do které bude svíčka vložena, nasypte buď zrnka kávy a nebo vložte kusy skořice. Jakmile se svíčka zahřeje, začne káva nebo skořice uvolňovat příjemnou vůni. Obdobně poslouží také klasy vanilky. Je to jednoduché a splňuje to i dekorativní účel.

Fotografie lucerničky
Stojánek a kryt na svíčku

Vlastní výroba svícnů

Stejně tak je možné vyrobit si vlastní svícen. Například ze sádry, kdy jako formu lze použít prázdný kelímek od jogurtu. Vylijete sádru do formy a zapíchnete či vložíte doprostřed svíčku tak, aby se vám díky tomu vytvořila díra dle typu svíčky. Až sádra ztuhne, svíčku jednoduše vyndáte. A také celý odlitý výrobek z formy. Ten si pak můžete dle vlastní fantazie ozdobit. Dalším způsobem je dekorace prázdných sklenic od zavařenin. Ty můžete zvnějšku přetřít lepidlem a posypat flitry nebo třpytkami. Ideální jsou zlaté nebo bronzové, hořící svíčka díky tomu vytvoří nádherné efekty. Následně je potřeba třpytky zafixovat.

Nádherně také vypadají sklenice omotané jutou či jiným přírodním provázkem. Pokud seženete i různé perličky, korálky či jiný podobný dekorativní materiál, můžete je za pomoci tavné pistole na provázek připevnit. Skvěle v tomto případě fungují i nějaké hezké knoflíky.

Pro milovníky „vintage“ dekorací tu máme taky jeden tip. Máte doma starou kovovou naběračku? Z té lze také jednoduše vytvořit podstavec na svíčku. Starou naběračku připevněte za držadlo k dřevěné desce, kterou předtím můžete natřít a dát ji tzv. „vintage“ vzhled. Do naběračky potom vložte svíčku. Jednoduché a nevšední.

Venkovní dekorace díky svícnům

Fotografie svíček v lahvi
Vyrobte si doma stojan na svíčky

Svíčky můžete využít i v létě venku. Je to ideální dekorace pro letní večery, kdy s přáteli můžete do noci sedět venku a grilovat. Na svícny se opět dají využít sklenice od zavařenin. Pomocí drátku obkroužíme hrdlo sklenice a také z dalšího kusu drátku vytvoříme závěsnou část. Poté lze tyto svícny rozvěsit různě po zahradě a vytvořit tak příjemnou večerní atmosféru při posezení. Pokud máte možnost využít třeba i větších nádob, ty lze jen rozestavět na vhodná místa.

A co takhle staré cihly? Pokud doma máte pár starých nevyužitých cihel, i z nich lze vytvořit svícen. Do cihly udělejte tři otvory pro čajovou svíčku, dodržujte i hloubku děr, aby svíčky zbytečně moc nezapadly. Následně máte rustikální svícen na čajové svíčky pro venkovní použití.

Na výrobu svícnů používejte vždy nehořlavý materiál. Pokud si troufnete i na dřevo, určitě ho nejprve ošetřete nějakým nátěrem a vždy s ním manipulujte opatrně. Výřezy pro svíčky opět maximálně dle tloušťky (výšky) svíčky, aby se tak předešlo případným katastrofám. Nápadů na svícny ze dřeva je na internetu také spousta.

Pro všechny co rádi tvoří a zároveň se chtějí poznávat nové obzory tu máme tip. Podívejte se na kreativní kurzy pro radost a vyberte si to co vás bude bavit. VSTUP DO KURZU ZDARMA a první lekce také zdarma. Stačí kliknou zde a můžete začít hledat.

2018-04-04

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.