Fotografie pomalovaného obličeje zásady správného líčení

Co to jsou zásady správného líčení? V jakých chybách se spousta žen sejde a dělají je téměř všechny?

Většina žen začíná den líčením a péčí o svůj zevnějšek. Používáme kvalitní kosmetiku, oblíbené barvy a o správnosti líčení jsme dokonale přesvědčeny.

Téměř každá z nás však dělá zásadní chyby, kterým bychom se měly při používání dekorativní kosmetiky raději vyhnout. Pojďme se podívat na zásady správného líčení.

Zásady správného líčení

Nesprávný tón meke-upu

Největší chyba nastává hned na začátku celého procesu líčení. Často volíme nesprávnou barvu make – upu, a to ve většině případů o několik odstínů tmavší než je naše barva pleti. Při výběru make-upu bychom měly malé množství nanést na hřbet dlaně a přesvědčit se, zda se barevný odstín co nejvíce přibližuje našemu odstínu pleti. Tmavší odstíny mohou působit jako nepřirozená maska a vzniká tak nevzhledný přechod v oblasti krku a uší.

Fotografie obličeje slečny
Make-up a líčení může vypadat krásně když víte jak na to.

Nesprávný korektor

Jestliže používáme korektor k zarytí nedokonalostí pleti nebo nevzhledných kruhů pod očima, opět bychom měli volit odstín co nejvíce se přibližující základnímu make-upu.

Výrazná kontura rtů

V případě, že používáme rtěnku, se často dopouštíme zásadní chyby v používání konturovací tužky. Za její pomoci se snažíme zvýraznit rty, avšak občas sáhneme po velmi výrazné tužce a příliš světlému odstínu použité rtěnky. Výsledný efekt působí spíše lacině, než elegantně.

Nesprávný tvar obočí

Péče o obočí je základem pravidelné kosmetické procedury. Příliš tenké nebo naopak příliš husté obočí nepůsobí přirozeně. Obočí bychom měli tvarovat do co možná nejpřirozenějšího tvaru a ve stejném duchu bychom měli pokračovat i s líčením. Barva obočí by se neměla příliš lišit od barvy vlasů. Obočí si vyžaduje krátké tahy tužkou nebo štětečkem bez jakýchkoliv ostrých hran.

Hra stínů

Pro běžné denní líčení je vhodné používat přirozené barvy

Naučte se jak se správně líčit a vyzkoušejte naše zásady správného líčení..

 

Podívejte se na video ukázku z kurzu „Jak být krásná a sama sebou“

Vyzkoušejte první lekce zdarma u KURZU LÍČENÍ vstup je také zdarma. 

Nechte se hýčkat a vyberte si wellnes pobyt pro dva

2018-03-20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.