fbpx
Fotografie: Studentka online kurzu

Vzdělávejte své zaměstnance díky kurzům připraveným na míru

Držet krok s dobou a konkurencí nebylo nikdy náročnější než teď. Aby se vám tento cíl dařilo naplňovat, je nezbytné své zaměstnance pravidelně vzdělávat. To firmy dělají pravidelně a využívají k tomu odborná školení nebo velmi oblíbené online kurzy, má to však háček. Jejich obsah často neodpovídá individuálním potřebám organizace. I to má však své řešení, díky online kurzům, které si můžete nechat připravit na míru vašim potřebám.

Jaké výhody přináší kurzy připravené na míru?

Nikdo nerozumí žádné firmě lépe než lidé, kteří v ní pracují. Není tak divu, že online vzdělávací kurzy, které jsou připraveny ve spolupráci s majitelem nebo jinou pověřenou osobou z interního prostředí, mají mnohonásobně větší užitnou hodnotu než obecně nastavené kurzy a školení. Do jednotlivých vzdělávacích kurzů jsou totiž zahrnuty konkrétní témata, jež potřebujete a mohou být doplněny i konkrétními případovými studiemi. Ty můžete poskytnout vy nebo je dodat společnost, která pro vás bude kurz připravovat.

Tvorba online kurzů je komplexní činnost, která zahrnuje analýzu problému, na nějž se má kurz zaměřit, ale i volbu vhodného didaktického konceptu a storyboardingu Dále je při tvorbě online kurzů nezbytné věnovat patřičnou péči návrhu vizuálního designu. Následně je pak vytvořen prototypu až pak je dodán kurz v požadovaném formátu. Pro vyšší uživatelskou přívětivost a okamžité ověření získaných znalostí a dovedností jsou součástí profesionálně vytvořených online kurzů zpravidla i interaktivní úkoly a testy, ale i jiné multimediální prvky.

Jak si můžete i vy nechat vytvořit kurz na míru?

Pokud máte zájem o vytvoření vzdělávací online kurzu pro své zaměstnance, měli byste se nejprve zamyslet nad tím, zda máte k dispozici nějakou platformu pro provoz online kurzů. V opačném případě byste měli hledat partnera, kterým vám tento prostor poskytne.

Následně byste se měli zamyslet nad ideálním obsahem nově vznikajícího kurzu, aby bylo zadání pro tvůrce, co nejpřesnější. Jen tak může být dosaženo toho, že počet budoucích úprav a oprav bude minimální a nový online kurz bude možné nasadit v krátkém termínu.

Zapomenout byste také neměli na skutečnost, že jako podklad pro nové online kurzy mohou být použity stávající vzdělávací materiály. Díky nim získá realizační firma přesnější informace o dosavadní interní komunikaci a skutečnostech, které chcete předávat ve společnosti svým zaměstnancům.

Rozhodně se však nemusíte bát, že by se jednalo o složitý a zdlouhavý proces, spolehlivý partner vás provede tímto procesem krok za krokem a ví, na co se ptát.

Zdroj: Externí článek

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..