fbpx
zahradní lehátko

Jak vybrat zahradní lehátko, které splní všechna vaše očekávání

Přemýšlíte o pořízení lehátka na zahradu a váháte při výběru? Zahradní lehátko, by mělo být nejen pěkné na pohled, ale především odpovídat vašim konkrétním požadavkům na využívání i údržbu.

Jestliže víte, co vše by mělo zahradní lehátko splňovat, máte vyhráno. Poradíme vám, podle čeho se při výběru řídit, abyste nešáhli vedle.

 

Materiál a údržba jdou ruku v ruce

V první řadě je potřeba si ujasnit, kde bude lehátko na zahradě umístěno a kolik času jste ochotni věnovat jeho údržbě. Vybrat si můžete z různých materiálů i velikostí. Nabízí se dřevěná, kovová, ratanová či plastová lehátka na zahradu. Pojďme se na ně jednotlivě podívat.

  • Dřevěná zahradní lehátka je potřeba minimálně jednou ročně napouštět olejem nebo natírat lazurou. Na údržbu jsou sice náročnější, ovšem díky přírodnímu materiálu dokonale zapadnou na zahradu, luxusně působí i na verandě či u bazénu.
  • Kovová lehátka na zahradu jsou ve většině případů už od výrobce opatřena speciální povrchovou úpravou, a proto jejich údržba není vůbec složitá. Jsou tak celoročně chráněna proti korozi. Údržba spočívá pouze v omytí při zašpinění. K tomu si vystačíte s hadříkem a čistou vodou.
  • Ratanová lehátka jsou hitem už pár let, a to nejen kvůli ceně, ale také údržbě. Jsou vyrobena z měkkého plastu – polyethylenu, jehož vlastnosti jsou: barevná stálost, odolnost proti nepříznivým vlivům počasí i mrazuvzdornost. Péče je snadná a nenáročná. Zahradní lehátko stačí občas omýt vodou a je hotovo.

 

Využití zahradního lehátka

Pokud máte vybraný materiál pak zvažte, kdo všechno bude zahradní lehátko využívat a kde bude umístěno. Podle toho zvolte velikost a tvar zahradního lehátka. Vybrat si můžete houpací zahradní lehátko s poduškou, polohovací lehátka, lehátka se stolkem na odložení nápojů a jídla, ale i lehátka k bazénu. Budete lehátko využívat sami nebo ho sdílet s někým dalším?

Jakmile si tyto dotazy zodpovíte, opět jste o krok blíž ke svému vysněnému relaxačnímu lehátku.

 

Skladovatelnost a transport lehátek

A v neposlední řadě je také nutné poukázat na skladovatelnost zahradních lehátek. Většina lehátek se dá složit a skladovat v garáži nebo v jiném suchém prostoru. Záleží především na tom, jak velký prostor pro skladování máte k dispozici.

Jestliže chcete zahradní lehátko také převážet a brát si ho například na chatu či v létě k vodě, vždy se při výběru zaměřte na velikost lehátka ve složeném stavu. To vám prozradí, zda se vám vejde do auta či nikoliv. V tomto případě s tím souvisí i váha lehátka, která by měla být taktéž u každého produktu k dispozici. Například ženy budou mít jiné požadavky na váhu či materiál lehátka než muži.

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..