Hrnčířské trhy Nelahozeves

Dnes jsme navštívili zámek Nelahozeves a hrnčířské slavnosti. Program pro děti byl naprosto úžasný a veliký. Děti si mohly na hrnčířském kruhu vytočit hrnek, nebo talířek, zastřílet si z kuše, vytvořit svůj šperk nebo se stát na chvilku malířem.

Atrakcí pro děti bylo nespočet. My jsme se těšili hlavně na keramiku a fotky z akce najdete v článku. Další akce, které zámek Nelahozeves chystá najdete na konci článku. 

Vyzkoušeli jsme:

Vyrobit talířek na hrnčířském kruhu:

Střílení z kuše:

střílení z kuše
střílení z kuše

Dále jsme byli u dravců a viděli víra velkého, sokola stěhovavého a sovu pálenou v akci. Zjistili jsme, že např. sova není jen noční pták a funguje velmi dobře i na svatbě jako ten, kdo vám přinese prstýnky. Jen je potřeba dodržet určitá pravidla.

sova
sova
Vír velký
Vír velký

A samozřejmě nemůže chybět keramika. Výrobci keramiky, šperků a dalších rozmanitých řemeslných výrobků nabídli to nejlepší a vystavili ve více než 100 stáncích své zboží. I my jsme neodolali a máme doma krásný hrníček, který jsme tam jednoduše nemohli nechat.

Zámek Nelahozeves a hrnčířské slavnosti

A co si vyberete vy?

hrnky
hrnky
hrníčky
hrníčky
hrnečky
hrnečky
dřevěné výrobky
dřevěné výrobky
keramické sovičky
keramické sovičky
kočička
kočička
kostým
kostým
kytičky
kytičky

Zde najdete všechny akce, které zámek Nelahozeves plánuje pro tento rok. Další akce pro děti bude pálení čarodějnic 30. 4. 2018

Staňte se zámeckou paní a vyzkoušejte si noc na zámku nebo jiný zážitek, na který budete rádi vzpomínat. ZDE najdete bližší informace. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *