fbpx
Hrnčířské trhy Nelahozeves

Zámek Nelahozeves a hrnčířské slavnosti

Navštívili jsme zámek Nelahozeves a hrnčířské slavnosti. Program pro děti byl naprosto úžasný a veliký. Děti si mohly na hrnčířském kruhu vytočit hrnek, nebo talířek, zastřílet si z kuše, vytvořit svůj šperk nebo se stát na chvilku malířem.

Atrakcí pro děti bylo nespočet. My jsme se těšili hlavně na keramiku a fotky z akce najdete v článku. Další akce, které zámek Nelahozeves chystá najdete na konci článku. 

Vyzkoušeli jsme:

Vyrobit talířek na hrnčířském kruhu:

Střílení z kuše:

střílení z kuše
střílení z kuše

Dále jsme byli u dravců a viděli víra velkého, sokola stěhovavého a sovu pálenou v akci. Zjistili jsme, že např. sova není jen noční pták a funguje velmi dobře i na svatbě jako ten, kdo vám přinese prstýnky. Jen je potřeba dodržet určitá pravidla.

sova
sova
Vír velký
Vír velký

A samozřejmě nemůže chybět keramika. Výrobci keramiky, šperků a dalších rozmanitých řemeslných výrobků nabídli to nejlepší a vystavili ve více než 100 stáncích své zboží. I my jsme neodolali a máme doma krásný hrníček, který jsme tam jednoduše nemohli nechat.

Zámek Nelahozeves a hrnčířské slavnosti

A co si vyberete vy?

hrnky
hrnky
hrníčky
hrníčky
hrnečky
hrnečky
dřevěné výrobky
dřevěné výrobky
keramické sovičky
keramické sovičky
kočička
kočička
kostým
kostým
kytičky
kytičky

Máte také rádi ruční práce? Začněte také tvořit a vyberte si z našich online kurzů, které jsou se vstupem zdarma a prvními lekcemi na zkoušku.

Tip: Staňte se zámeckou paní a vyzkoušejte si noc na zámku nebo jiný zážitek, na který budete rádi vzpomínat. ZDE najdete bližší informace. 

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..