fbpx
dovolená

Anglické fráze na dovolenou, které vám ji zpříjemní i zvednou sebevědomí

Chystáte se na dovolenou? Neumíte anglicky? Už teď si říkáte, že to bude zase trapas na recepci, až se vám paní recepční bude snažit vysvětlit, kde že je ta autobusová zastávka a jak si koupit lístek a vy budete kývat a následně se modlit, že jste pochytili a snad i správně, to nejdůležitější?

Nemusíte. Základní anglické fráze na dovolenou vám zpříjemní dovču a zvednou sebevědomí. Vytřete zrak rodině či známým a přátelům a naučte se anglické fráze pro cestování, které vás mohou i zachránit v situacích, které si neplánujeme. Které to jsou a jak se je rychle naučit?

Nejdůležitější fráze v angličtině, které by vám neměly ve slovní zásobě chybět

Především záleží na tom, kam jedete a co budete na dovče dělat.

I pokud plánujete takovou tu pohodovou, válecí dovolenou na pláži u hotelu, kdy navštívíte maximálně místní restauraci, bez základních frází se jednoduše neobejdete.  A co teprve, když si budete chtít dovču udělat trochu víc akční a půjčit si třeba auto, motorku, nebo si budete chtít objednat hotelový zájezd.

 

Základní fráze angličtiny na cesty, které byste měli znát

 • Anglické fráze v restauraci – objednání jídla, pití, jak zaplatit, kolik nechat dýško
 • v hotelu na recepci – jak si zarezervovat pokoj
 • Cestovní anglické fráze – jak si objednat taxi, jak se zeptat na cestu, jak se domluvit při cestování na letišti, vlakovém či autobusovém nádraží atd.
 • Fráze pro kritické situace – ztráta, okradení, nemoc atd.
 • A taky takové ty základní fráze jako zeptat se na čas, na to, kde je veřejné WC atd. Nevím cokoliv vás napadne. Což je snadné a zvládnou to i malé děti. 🙂

 

A jak se to vše naučit?

Nebudeme si nalhávat, že možností je vícero. Záleží na tom, zda chcete tu levnější a méně komfortní variantu nebo si rádi za kvalitu připlatíte.

 1. Zakoupit si můžete slovníček anglických frází a slovíčka na dovolenou a šprtat a doufat, že vaše výslovnost se bude alespoň z dálky podobat realitě.
 2. Také si můžete zaplatit rodilého mluvčího a investovat do rychlo – výuky podle toho, jak se s rodilým mluvčím domluvíte.
 3. Třetí možností je, zakoupit si online kurz cestovní angličtiny. Ten si můžete vzít s sebou a připravit se vždy předem na konkrétní situaci. Navíc ho spustíte i v mobilu a budete jednoduše v pohodě.

Online kurz „Cestovní angličtina“ je kompletně v online podobě. Přístup je zdarma a první lekce na vyzkoušení. Povinná je registrace přes e-mail, na který vám budou zaslány první lekce zdarma. Kurz je vhodný pro každého, kdo s angličtinou začíná a nechce se na dovolené kvůli jazykové bariéře omezovat.

 

Lekce zdarma a co se v nich naučíte?

První 4 lekce jsou zdarma. Jakmile vložíte e-mailovou adresu budou vám zpřístupněny. Co se v nich dozvíte?

 1. Naučíte se nejprve číslovky
 2. Naučíte se zeptat kolik je hodin a zjistíte rozdíl mezi digitálními a klasickými ručičkovými hodinami
 3. Budete se učit ptát se na cestu a učit se ji popsat. Jednoduše se už neztratíte a vždy najdete to, co budete hledat. Anglická slovíčka i všechny potřebné fáze (jdi rovně, doprava, doleva, za rohem atd.)
 4. Ve čtvrté lekci vám lektor Jaroslav Konvička představí další část kurzu – placenou.

Pokud se chcete naučit vše, o čem jsme psali v předešlých odstavcích, pak tento kurz je ideální a rozhodně vás na dovolenou připraví skvěle. Vzít si ho můžete s sebou a přehrát na dovče (nutné je připojení k internetu) na mobilu, tabletu atd.

 

Kurz si můžete prohlédnout celý a do detailu zde

 

Přejeme krásnou a pohodovou dovolenou!

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..