Drátování pro začátečníky - návody

Líbí se vám výrobky z drátů a chcete si je vyrábět doma sami? Začít drátovat může každý, kdo má šikovné ruce a chuť tvořit krásné dekorace a předměty z drátu. Online kurz „Drátování pro začátečníky“ je určen pro každou věkovou skupinu a začít můžete okamžitě. Není potřeba nikam jezdit, jen je nutné sehnat si materiál k drátování.

V tomto článku najdete tipy na drátkování návody pro začátečníky a také typy drátů. 

Dozvíte se:

  • Co k drátování budete potřebovat?
  • Jaké jsou typy drátů a jak drát zpracovat? 

Drátování se stává čím dál tím více populárním řemeslem v ČR a vznikají díky tomu krásné domácí drátované výrobky, které jsou poptávané i v zahraničí.

Chcete dělat kreativní činnost a třeba se tím jednou začít živit? Nebudete první ani poslední. 🙂

Začnětete drátovat třeba už dnes.

Drátování vrs. drátkování

Drátování je řemeslo našich prababiček a pradědů. Pokud ovšem před dráteníkem řeknete, že jdete drátkovat, vysměje se vám, nebo vám vysvětlí, že drátkováním můžete tak akorát oživit zašlou krásu parket.

I já jsem dostala vysvětlení od Kajjky Hátleové pořádá kurzy drátování pro začátečníky i pokročilé a to jak v online podobě, tak i ve své dílně v Českých Budějovicích.

Online kurz „drátování pro začátečníky“  vás naučí drátovat a to kdykoliv a kdekoliv. Jednoduše klikněte na tlačítko níže a zaregistrujte se pomocí e-mailu do kurzů pro radost, kde získáte okamžitě první lekce a také  krásné návody na drátování zdarma. V případě, že se vám online kurz bude líbit, pak můžete v kurzu pokračovat a zakoupit si ho celý.

Vyzkoušejte si první lekce zdarma a učte se drátovat od profesionální lektorky Kajjky Hátleové.

Fotografie Andělky z výtvarné dílny Kajjka
Výrobek z výtvarné dílny Kajjka – drátovaná Andělka

Který drát vybrat?

Máme několik typů drátů a každý je jiný a nejen černý drát na drátování a měděný.

Drát budeme vybírat dle toho, co budeme z drátu vyrábět nebo dle našich zkušeností s drátováním. Pokud začínáte určitě si zkuste zpracovat nejprve měkkčí drát např. měděný a zkuste si základní vzor – uvidíte na videu, níže v článku.

Typy drátů:

  • Železné ocelové dráty
  • Měděné dráty 0,3 
  • Měděné dráty 0,18
  • Mosazné dráty
  • Hliníkové dráty
  • Pozinkované (ocelové či měděné) dráty
  • Železné ocelové dráty jsou pevné a nejvíce využívané při drátování. Zpracování těchto drátů je těžší, ale vyrobíte z nich krásné dekorace, mísy a podobně.
  • Měděné dráty – jsou nejoblíbenější. Jsou měkké a dobře zpracovatelné. Zkuste to ze začátku s nimi. Zde sdílíme základní postup, jak na to.

Srdíčko z drátu

Drátovaná inspirace velikonočních vajec

Drátování pro začátečníky – kurz

Naučte se drátovat od profesionála a navštivte kurz drátování ještě dnes. Vstup do kurzu je zdarma, registrace je přes e-mail či FB a první si můžete ihned spustit, získáte tak zdarma návody pro začátečníky a zjistíte, zdali vám kurz vyhovuje či nikoliv. Přístup k němu vám přijde obratem do e-mailu.

Vstupte do online kurzu drátování (drátkování) a spusťte si první lekce zdarma. 

Podívejte se i na další  online kurzy a vyberte si ten svůj.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.