fbpx
Místo pro bohaté - podívejte se, co vše nabízí Dubaj

Místo pro bohaté – podívejte se, co vše nabízí Dubaj

Kdysi to býval Grenoble, Las Vegas nebo Los Angeles. Když ale dnes hledáte místo, které doslova dýchá penězi, hýřením a luxusem, nemůžete vynechat pohled k Perskému zálivu. Dubaj současnosti přesně takovým místem je. I proto stojí za to jej vidět.

Nej nej nej

Když stavíte město na zelené louce, tedy v tomto případě spíš na žluté poušti, a máte na to dost peněz, chcete zaujmout. A tady je peněz skutečně hodně. Ropa v celých Spojených arabských emirátech takřka prýští ze země a zemní plyn jakbysmet. K tomu si přidejte příjmy z obchodu a z cestovního ruchu a rázem máte otázku, proč zrovna Dubaj platí za jedno z nejbohatších měst světa, zodpovězenou. Ale není jen bohaté, je i drahé, luxusní a doslova dechberoucí.

Jak jinak totiž popsat město, které ukrývá tolik světových nej jako snad žádné jiné. Začněme tím nejznámějším – Burdž Chalífa je s 828 metry tím nejvyšším, co kdy lidská ruka postavila. Sedmihvězdičkový hotel Burdž al-Arab otevřený roku 1999 zase tím nejluxusnějším. Už jeho unikátní tvar plachetnice dává tušit, že tady se hosteloví hosté neubytují. A co takhle největší nákupní centrum světa? Dubai Mall sice již o toto prvenství přišel, ale v době svého otevření se jím pyšnit mohl. 1200 obchodů, 160 restaurací, obří akvárium, kluziště olympijského formátu nebo nejvyšší vnitřní vodopád světa tu však najdete stále.

A rekordy se tady v poušti týkají i vody. Umělá laguna pár kroků od Burdž Chalífy ukrývá tančící fontány. Ne dvě, ne tři, ale 6 600 a všechny osvícené. Každou půlhodinu se tak do výšky až 150 metrů dostane těžko představitelných 83 tisíc litrů vody. A když hledáme rekordy spojené s životadárnou tekutinou, za zmínku stojí i nedaleký Aquapark. Největší český si ovšem vynásobte dvaceti – pak teprve dostanete plochu toho dubajského. 

Tato a další místa samozřejmě touží vidět miliony lidí po celém světě. Už chápete, proč Google tak často skloňuje heslo letenka Dubaj?

 

Místo pro bohaté - podívejte se, co vše nabízí Dubaj

 

Pro boháče i normální turisty

Do Dubaje se tak každoročně slétají boháči z celého světa. Kde jinde by měli odpočívat, domlouvat obchody a utrácet svá těžce vydělaná eura a dolary, když ne tady? Ubytují se v už zmíněném sedmihvězdičkovém hotelu, nebo si koupí parcelu na umělých ostrovech ve tvaru palmy či mapy světa, postaví tu pořádnou vilu a nikdo je nebude rušit.

Rozhodně to ale neznamená, že by se sem běžně vydělávající našinec nedostal, nebo si tu nemohl dovolit zaplatit dovolenou. Jistě, nejlevnější to tu není, ovšem strávit tu týdenní volno nemusí stát o mnoho více než ve Španělsku nebo v Itálii. A ušetřit můžete, pokud se sem nevydáte s cestovní kanceláří, ale zkusíte to na vlastní pěst. Hotelů tu najdete dost a v době internetu navíc i snadno a rychle.

 

Fotografie: Dubaj

 

Jak do Dubaje?

Do Dubaje se samozřejmě nejlépe dostanete letecky. Nejsme ve středověku, abyste sem cestovali třeba lodí. A moderní dobu internetu využijete i při hledání vhodného leteckého spojení. Jistě, můžete zkusit potrápit vyhledávač heslem Praha Dubaj letenky, ovšem dnes existují služby, které vás zbaví dlouhého listování výsledky takového vyhledávání. Jednou z nich je eSky.cz. Na tomto srovnávači letenek naleznete nabídku všech leteckých společností. Do jednoduchého formuláře s intuitivním ovládáním tak jen zadáte termín a cílovou destinaci a během pár vteřin si můžete zarezervovat let za tu nejnižší cenu. Výhodou pak může být i možnost nákupu na splátky nebo odložení platby. Prostě výhody v každém směru.

Post Your Comment Here

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..